Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 7830
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wodny świat w Zdrojowym Teatrze Animacji

Wtorek, 21 lipca 2009, 14:31
Aktualizacja: Środa, 22 lipca 2009, 17:53
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wodny świat w Zdrojowym Teatrze Animacji
Fot. TEJO
Wjazd Królowej Marysieńki Sobieskiej do Cieplic oraz piosenkę i taniec związane z wodą ćwiczyli dziś, w drugim dniu turnusu warsztatów „Lato w teatrze” adepci Teatrzyku Jelonka Górskiego. Wszyscy z niecierpliwością czekają na zapowiadane mokre atrakcje warsztatów.

Dziś do zespołu pracującego nad przedstawieniem „Chlupanie, pluskanie, Cieplic odwiedzanie” dołączyły aktorki: Bogna von Voedtke oraz Lidia Lisowicz. Pojawił się także Bogdan Nauka, dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji i autor przedstawienia.

Dzieci nie przestraszyły się dosłownego wrzucenia w wir teatralnego życia. Bardzo szybko robią postępy, czemu dziwią się same instruktorki. Nauczenie się trudnej piosenki o wodzie do muzyki Agima Dżelili zajęło dziewczętom i chłopcom około pół godziny. – Sama tego uczyłam się znacznie dłużej! – mówi Lidia Lisowicz. Bogna von Voedtke, która zajmuje się muzyczną stroną spektaklu, ma w tym roku duże wsparcie w Dorocie Oleksyk. W duecie panie bardzo skutecznie uczą dzieci piosenek, których w sztuce jest sporo.

Ważna sprawa to taniec. To już domena Doroty Bąblińskiej-Korczyckiej. Dziś ze starszymi uczestniczkami warsztatów ustawiała „wodną” bossa-novę. Choreografia wymaga od dziewcząt, by na scenie troszkę popływały. Jak się okazuje wcale nie jest to takie łatwe. Ale dziewczyny dają radę! Co więcej, same proponują niektóre układy. Zapowiada się bardzo widowiskowy epizod.

Zaczyna nabierać też rumieńców epizod, w którym wkracza Królowa Marysieńka (Zuzanna Rzemińska). W otoczeniu paziów (Mirek i Maciek) władczyni mdleje, a później przyjmuje dary od biednego dworu. Wszystko przy akompaniamencie piosenki "Bieda".

Lidia Lisowicz, która zajmuje się przygotowaniem aktorskim, wzięła dziś pod opiekę najmłodszych uczestników „Lata w teatrze”. Na początek są zabawy, ale nie takie bezmyślne. Jest wiele elementów teatralnych, które dzieci na pewno wykorzystają w przedstawieniu.

Jednak wszyscy z niecierpliwością czekają na mokre atrakcje. – Zaplanowaliśmy wyjście na basen uzdrowiskowy – zapowiada Bogdan Nauka. Do spektaklu powstaną także wizualizacje z Cieplic. Dzieci wcielą się też w dziennikarzy i przepytają mieszkańców i kuracjuszy, między innymi o to, czy wiedzą, kim była Marysieńka Sobieska i co robiła w Cieplicach. Prawdziwe baseny z wodą staną natomiast na scenie w ostatniej fazie przygotowań. Młode aktorki wystąpią w specjalnych kostiumach… Jakich? Na razie nie zdradzimy.

Kolejny dzień warsztatów turnusu LWT w Zdrojowym Teatrze Animacji – jutro. Impreza może odbyć się dzięki wsparciu Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego w Warszawie oraz pomocy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group