Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8481
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wodnik by nie popłynął

Środa, 14 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 19:59
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Gdyby spółka Wodnik w 2002 roku wprowadziła nowe, mniejsze ryczałty zużycia wody zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury, to mniejsze przychody nie spowodowałyby utraty płynności finansowej firmy. Tak wynika z opinii biegłej, którą sąd zamówił do toczącej się sprawy byłych prezesów Wodnika.

Józef W. i Sylwester S. są oskarżeni o oszukanie ponad 5 tysięcy odbiorców wody i działalność na szkodę spółki.
Sprawa na wokandzie jest już od ponad roku, ale zbliża się do finału. Przypomnijmy, w 2002 roku zmieniło się rozporządzenie ministra infrastruktury określające normy zużycia wody dla odbiorców, którzy nie rozliczają się za pomocą wodomierzy tylko ryczałtowo. W podstawowej grupie z 6 metrów sześciennych na osobę norma zmniejszyła się na 3 metry. Opłaty powinny, więc się zmniejszyć o połowę.

Tymczasem Wodnik nie zmienił sposobu naliczania opłat, i ci, którzy rozliczali się ryczałtowo, płacili podwójnie. Po tym jak sprawa nabrała rozgłosu, Wodnik rozpoczął akcję zwrotu zawyżonych kwot.
Zawyżenie rachunków przez spółkę na łączną kwotę ponad 1,2 mln zł prokuratura zakwalifikowała jako oszustwo na szkodę odbiorców wody.

Natomiast konieczność wypłacenia przez firmę odsetek od niesłusznie pobranych kwot była dla Wodnika stratą. To uznano za działalność na szkodę spółki.
Kolejna rozprawa w procesie byłych prezesów Wodnika odbędzie się 21 września.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group