Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 13577
Zalogowanych: 87
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Woda w rzekach opada (aktualizacja)

Piątek, 15 lipca 2016, 8:01
Aktualizacja: 14:38
Autor: Robert Czepielewski
Region: Woda w rzekach opada (aktualizacja)
Fot. Robert Czepielewski
Według informacji pozyskanych dzisiaj (15.07) ok. 7.00 w centrum zarządzania kryzysowego, na żadnej rzece w powiecie jeleniogórskim nie ma już przekroczonych stanów alarmowych. Na chwilę obecną nadal obowiązują alarmy przeciwpowodziowe ogłoszone dla Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego, ale – na szczęście – prognozy na dziś przewidują w regionie przelotne opady deszczu. Jutro ma nastąpić wyraźna poprawa pogody.

Rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik informuje, że tempo spadku poziomu wody w rzekach jest bardzo duże. Według danych z godz. 7.00 poziom wody na Bobrze wynosił 153 cm, a już o godzinie 8.00 wysokość lustra wody wynosiła 145 cm. W przypadku rzeki Kamiennej o 7.00 poziom wody wynosił 137 cm a o godz. 8.00 - 132 cm.

Jak zaznacza w komunikacie C. Wiklik, odnotowano jedynie kilka zalanych podwórek lub przypadków wymycia miejsc remontu sieci gazowej i wodno-kanalizacyjnych. Jednak obecnie ekipy remontowe przystąpiły do już do pracy.

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
888
Dobry pomysł
49%
To jest niedopuszczalne
33%
Nie mam zdania
18%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co zmieni polska bomba atomowa?
Rozmowy Jelonki
Rezonans dla węża domowego już możliwy
 
112
Wypadek na Konstytucji 3 Maja
 
Czechy
Za naszą południową granicą naprawdę jest co zwiedzać
 
Sudeckie hotele i schroniska PTTK
Jednodniowa „ucieczka” w Góry Suche. Z Jeleniej Góry do „Andrzejówki”
 
Aktualności
Powiat po audycie drogi 366
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group