Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6951
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Wkrótce ruszą zapisy do Maratonu Karkonoskiego

Wtorek, 22 stycznia 2013, 13:38
Aktualizacja: Środa, 23 stycznia 2013, 12:30
Autor: Przemo
Szklarska Poręba: Wkrótce ruszą zapisy do Maratonu Karkonoskiego
Fot. organizator
Pierwszego dnia lutego w samo południe ruszą zapisy dla amatorów do V edycji Maratonu Karkonoskiego. Zwiększy się liczba uczestników do 700 oraz ranga zawodów, gdyż w 2013 roku będą to Mistrzostwa Świata w Długodystansowym Biegu Górskim!

Na starcie MK staną najlepsi zawodnicy na świecie, przyjadą władze federacji WMRA (World Mountain Running Association)

- Pomysł powstał po pierwszej edycji MK, postanowiłem zrobić Mistrzostwa Polski, które odbyły się w czasie drugiej edycji i zawalczyć o MŚ w 10 edycji, ale przyśpieszyłem i wyszło, że będą w czasie 5 edycji - taki jubileusz V Maraton Karkonoski to 10 Mistrzostwa Świata w Długodystansowym Biegu Górskim. Trzeba walczyć o marzenia - powiedział nam Robert Gudowski.

-Nie udałoby się to bez pomocy Andrzeja Puchacza, bez którego nie byłoby biegów górskich w Polsce. To razem z Andrzejem w 2012 roku podczas MŚ przejmowaliśmy wspólnie flagę federacji jako następni Organizatorzy. Nie byłoby nominacji i dostania organizacji bez tych wszystkich, którzy uczestniczyli i pomagali w poprzednich edycjach: wolontariuszach, zawodnikach, ekipie ze Szklarskiej, ratowników z GOPR-u i KPN-u, gdzie odbywa się MK - dodaje organizator maratonu.

W 2010 MŚ były w Stanach Zjednoczonych, 2011 Słowenia, 2012 Interlaken (Szwajcaria), 2013 Szklarska Poręba, 2014 Zermatt (Szwajcaria), a w 2015 prawdopodobnie ponownie w USA.
- Przewyższenia w porównaniu do alpejskich maratonów nie są duże, ale trasa Maratonu Karkonoskiego jest trudna technicznie. W zawodach weźmie udział max. 700 osób, z czego 500 osób może zgłosić się w zapisach otwartych (min. 100 miejsc zarezerwowanych dla zawodników z zagranicy), pozostałe 200 miejsc jest dla zawodników zgłoszonych przez federacje narodowe, nie jest to 10 000 - tyle wystartowało w Interlaken w 2 dni, ale z drugiej strony Karkonosze to nie Alpy - powiedział Robert Gudowski.

Opłata startowa wynosi:
- dla zawodników z Polski - 150 PLN
- dla zawodników z zagranicy - 40 EURO.
OPŁATA NIE MOŻE BYĆ SCEDOWANA NA INNEGO ZAWODNIKA I NIE PODLEGA ZWROTOWI.
Opłatę startową można wnieść w momencie zgłoszenia. Brak opłaty startowej na koncie organizatora w terminie 48 godz. od zgłoszenia spowoduje usunięcie zgłoszenia.

Limit startujących: 500 osób (zapisy otwarte, w tym 100 miejsc zarezerwowanych dla zawodników z zagranicy) + Zespoły Narodowe. Przez rejestrację rozumie się wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dokonanie płatności zgodnie z regulaminem.

START: Szklarska Poręba, dolna stacja wyciągu na Szrenicę.
META: Szrenica.
Dekoracja - Szklarska Poręba, dolna stacja wyciągu na Szrenicę.

Zawodników obowiązuje limit czasu dla całego dystansu wynoszący 7,5 godziny.
Dodatkowo wyznacza się limity czasowe:
- ok. 6,5 km w ok. stacji przekaźnikowej na Śnieżnych Kotłach wynoszący 1 godz. 15 min.
- ok. 13,5 km w ok. Schroniska Odrodzenie wynoszący 2 godz. 25 min.
- ok. 33,5 km w ok. Schroniska Odrodzenie wynoszący 5 godz. 30 min.
Zawodnicy, którzy osiągną te punkty po limicie czasowym nie zostaną sklasyfikowani w maratonie.
W przypadku nie zastosowania się do poleceń obsługi Organizator przestaje ponosić odpowiedzialność za uczestnika, a zawodnik w przypadku konieczności przeprowadzenia akcji ratowniczej może zostać obciążony jej kosztami.

Więcej informacji oraz zapisy na:
www.maratonkarkonoski.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group