Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6398
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wjechał w L–kę: kursantka w szpitalu

Środa, 2 grudnia 2009, 15:58
Aktualizacja: 20:06
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wjechał w L–kę: kursantka w szpitalu
Fot. Angela
Mimo że kierowca busa jechał za oznakowanym pojazdem nauki jazdy, nie zachował szczególnej ostrożności i został oślepiony przez słońce. Najechał na auto. Jedna osoba trafiła do szpitala. Do kolizji doszło na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Sygietyńskiego.

Do zdarzenia doszło dziś po południu. Kolizję spowodował 32-letni jaworzanin, który kierował dostawczym busem.
– Jadący w kierunku miasta samochód szkoleniowy marki Nissan micra, kierowany przez 43-letnią kursantkę zatrzymał się na żółtym świetle sygnalizacji drogowej, czego nie zauważył jadący za nią kierowca busa marki Fiat ducato, który został oślepiony słońcem i uderzył w tył prawidłowo jadącego nissana – mówi sierż. sztab. Marcin Drozd z jeleniogórskiej drogówki.

Karetka pogotowia zabrała kursantkę do szpitala z ogólnymi potłuczeniami w celu przeprowadzenia badań i sprawdzenia czy nie doszło do urazu kręgosłupa.
Maciej Bonio, właściciel szkoły nauki jazdy mówi, że jest to trzeci przypadek w jego firmie w ciągu ostatnich dwóch lat, kiedy inni kierujący uderzają w pojazdy prowadzone przez kursantów.

– L-ki nie są lubiane w naszym mieście, bo jeżdżą przepisowo, pięćdziesiąt kilometrów na godzinę co irytuje innych kierujących, którzy ignorują pojazdy nauki jazdy i wyprzedzają je, albo w nie po prostu uderzają – mówi.

Kierowca z Jawora, sprawca kolizji, tłumaczy, że pomarańczowe światło „dopiero co wskoczyło”, i nie miał on szans na wyhamowanie. Przyznaje, że jest mądry po szkodzie. – Nie ma możliwości by tak szybko wyhamować busem, jak samochodem osobowym. Trzeba uważać na L-ki i to bardzo – mówi.

Apelują o to policjanci. - Kandydaci na kierowców poza tym, że się dopiero uczą, przeżywają dodatkowo stres. Z tego względu te samochody nauki jazdy są oznakowane, dlatego trzeba na nie uważać i zachowywać od nich odpowiednią odległość, a także stosować zasadę ograniczonego zaufania – mówi sierż. sztab. Marcin Drozd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group