Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5484
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Wizyta starostów w Bambergu

Środa, 28 lutego 2018, 10:26
Autor: WAC
Powiat: Wizyta starostów w Bambergu
Fot. Użyczone
Na zaproszenie starosty Powiatu Bamberg Johanna Kalba, starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska i były starosta Jacek Włodyga 26 lutego wzięli udział w uroczystej sesji Rady Powiatu Bamberg. Odbyła się ona z okazji odznaczenia byłego tamtejszego starosty dr Günthera Denzlera złotym medalem za wkład w rozwój powiatu Bamberg.

Powiaty Jeleniogórski i Bamberg łączy partnerstwo od 11 lat. Inicjatorami nawiązania współpracy obu samorządów przed ponad dekadą byli ówcześni starostowie Jacek Włodyga i dr Günther Denzler, którzy przy każdej okazji podkreślają swoje zadowolenie z dobrego funkcjonowania wymiany pomiędzy regionami w obszarach kultury, turystyki, sportu i oświaty.

Obaj panowie spotkali się podczas uroczystości odznaczenia dr Günthera Denzlera złotym medalem za wkład w rozwój powiatu Bamberg. Jej termin nie był przypadkowy, gdyż ustalono go na 26 lutego, czyli dzień 70 – tych urodzin dr G. Denzlera. To najwyższe odznaczenie w regionie jest formą podziękowania dla jubilata, który przez trzy kadencje swojego urzędowania zmienił oblicze powiatu Bamberg ze skromnego regionu w miejsce bardzo interesujące i dające duże możliwości rozwoju firmom co najmniej kilku branży.

W uroczystości udział wzięło wielu polityków bawarskich i regionalnych z obszaru Górnej Frankonii i Bambergu. Gospodarze byli także przekonani, że w gronie zaproszonych nie może zabraknąć oficjalnych przedstawicieli ważnego i partnera zagranicznego regionu jakim jest Powiat Jeleniogórski. Korzystając z okazji spotkania starostowie A. Konieczyńska i J. Kalb omówili po zakończeniu uroczystości kolejne zadania związane ze współpracą powiatów w 2018 roku. Są one ukierunkowane na dalszą wymianę mieszkańców obu regionów oraz organizacji działających na ich terenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group