Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5567
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wizja młodych dla niemieckich kolegów

Wtorek, 12 września 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz/ Agata
Jelenia Góra: Wizja młodych dla niemieckich kolegów
Fot. rylit
Pokonkursowa wystawa prac dziecięcych otwarta. W Galerii N... młodzi zaprezentowali swoje spojrzenie na okolice Jeleniej Góry.

Konkurs zorganizowany został przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnoślaskiego i Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Udział w nim wzięło 93 uczniów ze szkół podstawowych z całego województwa.

Hasło zmagań to: „Pokaż koledze z Saksonii swoja okolicę”. Wśród nagrodzonych wykonawców znaleźli się Ksenia Herbacińska, Mirosław Gałczyński, Krystian Piasecki, Patryk Krzak, Mateusz Wawrzynkiewicz oraz Paula Mazurkiewicz.

– Dzisiejsza rzeczywistość zmusza wszystkich do bardzo szybkiego tempa życia – mówiła Bogusława Bogucka, komisarz wystawy.
– Coraz częściej nie mamy czasu na zadumę refleksję nad tym, co się wokół nas dzieje. Młodzi ludzie, jako baczni obserwatorzy, ukazują nam w swoich pracach to, co warte zobaczenia, zapamiętania i pokazania innym. Oglądając prace dzieci ma się wrażenie odbycia sentymentalnej podróży po miejscach i czasach ziemi dolnośląskiej. Aleja zamków, baszt i szlaków rycerskich otwiera się przed państwem – dodała.

Galerię...N mieszącą się w budynku Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przy ulicy 1 Maja 43 odwiedzać można codziennie od siódmej do dwudziestej drugiej. Wystawa będzie czynna do 4 października. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group