Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4035
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Witaj szkoło!

Środa, 1 września 2021, 9:49
Aktualizacja: 9:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Witaj szkoło!
Fot. Przemek Kaczałko
Uczniowie wrócili do szkół po wakacyjnej przerwie. Ku uciesze wielu, nowy rok szkolny zaczynają od nauki stacjonarnej. 1 września odwiedziliśmy Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2, czyli popularną Handlówkę.

Nowy rok szkolny w Handlówce to także nowa dyrekcja. Stanowisko dyrektora objęła Renata Rachwał. Do pierwszych klas przystąpiło 125 uczniów, a w starszych klasach ponad 300. Uroczyste rozpoczęcie roku odbyło się z udziałem pierwszoklasistów, a pozostali spotkali się w salach z wychowawcami.

Liczę na to, że jak najdłużej będziemy pracować stacjonarnie. Chcemy integrować nauczycieli, uczniów - to jest konieczne - podkreśliła Renata Rachwał, dyrektorka ZSLiZ Nr 2.

Temat powrotu do nauki stacjonarnej po okresie nauczania zdalnego jest jednym z większych wyzwań dla nauczycieli i młodzieży.

Bardzo cieszymy się, że wracamy do nauki stacjonarnej i liczymy, że tak będzie przez cały rok szkolny - wyznał Mariusz Drapiej, nauczyciel języka polskiego, który przyznaje, że nauka zdalna była obciążająca psychicznie i fizycznie - zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Aby zintegrować klasy pierwsze, planowany jest rajd dla uczniów.

Przeważnie odbywa się to na Perle Zachodu - tam jest integracja sportowa i intelektualna, a młodzież wraca z rajdu bardzo zadowolona - podkreśla M. Drapiej.
Z głębi serca liczę, że cały czas będzie nauka stacjonarna, bo w tym roku czeka mnie matura - wyznała Julita Kapłon z samorządu uczniowskiego. - Szkoła jest fajna, jak pierwszoklasiści będą ogarnięci to dadzą radę - dodał Bartosz Rybiałek z klasy trzeciej, który również liczy na naukę stacjonarną, bowiem czekają go egzaminy zawodowe.
Trzeba ten czas poświęcić na poznanie rówieśników, swoich wartości, celów, emocji, aby wkroczyć w trudny czas - powiedziała Danuta Romańczuk-Masiowska, pedagog szkolna. - Nauka zdalna to izolacja, która spowodowała, że młodzież zamknęła się w sobie - są przypadki apatii, depresji - dodała pedagog, która apeluje, by rodzice poświęcali więcej uwagi swoim dzieciom.

Twoja reakcja na artykuł?

29
73%
Cieszy
3
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
7
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group