• Sobota, 21 lipca 2018
  • Godz. 10:07
  • Imieniny: Dalidy, Daniela, Andrzeja, Wawrzyńca
  • Czytających: 3710
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wiosną o poezji u Tyrolczyka

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 11:22
Aktualizacja: 16:22
Autor: Danuta Mysłek
Fot. Jarosław Czarnoleski
W sobotę (14.04) odbyły się warsztaty literackie Stowarzyszenia Literackiego w Cieniu Lipy Czarnoleskiej pod hasłem „W wiosennym nastroju”. W Gospodarstwie Agroturystycznym „Tyrolczyk” należącym do Elżbiety i Janusza Madejów odbyła się literacka burza mózgów.

W ramach warsztatów przystąpiono do analizy, interpretacji i oceny wylosowanego materiału. W kontekstach interpretacyjnych zwracano głównie uwagę na użyte środki stylistyczne, intertekstualne, personifikacje, wrażenie artystyczne.

Zajęcia miały charakter interdyscyplinarny, krzyżowały się sztuki: tworzenia wierszy, gry aktorskiej, śpiewu, a także prezentacji rękodzielnictwa - aktywności umysłowej i fizycznej człowieka.

Spotkanie otworzyła prezes Stowarzyszenia Danuta Mysłek, dzieląc się z obecnymi informacjami o osiągnięciach i planach. W ramach programu ogłosiła turniej poetycki pod hasłem „Pomysł – Słowo – Czyn” autorstwa Magdaleny Szczębary, która nie mogła uczestniczyć w spotkaniu.

Zastosowano wypróbowaną metodę anonimowej oceny przez wszystkich uczestników spotkania w skali 1 – 5. Pierwsze miejsce zajęła Janina Lozer, drugie - Maria Suchecka, na trzecim miejscu uplasowała się Urszula Musielak . Trzy wyróżnienia przypadły: Danucie Mysłek, Grażynie Domagalskiej i Urszuli Jonkisz.
Anna Boruta-Lechowicz, która w chórze „Quo Vadis” pod dyrygenturą Andrzeja Gniewka śpiewa sopranem, zaprezentowała pieśni „Nie ma większej miłości” i „Viva la Musica”.

Autorka „Domu Lalki Adoptowanej” w Karpaczu, projektantka, stylistka, kreatorka własnego stylu mody, poetka, felietonistka i literatka Urszula Jonkisz wzbogaciła spotkanie autorskim programem pt. „Listy do Neufrazego z transportu od Kuneguny” oraz pokazem mody pt. „Nicią tkane – Radość tworzenia”. W roli modelek wystąpiły przyjaciółki: Małgorzata i Dorota.

Urszula Musielak, założycielka i kierownik Zespołu „Szklarki” działającego pod patronatem Piechowickiego Ośrodka Kultury, wystąpiła z autorskimi tekstami „Sanatorium” i „Lew parkietu” w monologu zaprezentowanym na tle Karkonoszy, wzbogacając i umilając tym samym spotkanie literatów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600
Głos ulicy
Etykieta prawdę ci powie?  1
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 20.07.2018 r.  
Miej świadomość
Czego bałbyś się w średniowieczu?  7
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  73
Aktualności
KCGO – klamka zapadła  1
Aktualności
W Starej Kamienicy zagryzione zostały psy  12
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group