Środa, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 9374
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wiosną o poezji u Tyrolczyka

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 11:22
Aktualizacja: 16:22
Autor: Danuta Mysłek
Region: Wiosną o poezji u Tyrolczyka
Fot. Jarosław Czarnoleski
W sobotę (14.04) odbyły się warsztaty literackie Stowarzyszenia Literackiego w Cieniu Lipy Czarnoleskiej pod hasłem „W wiosennym nastroju”. W Gospodarstwie Agroturystycznym „Tyrolczyk” należącym do Elżbiety i Janusza Madejów odbyła się literacka burza mózgów.

W ramach warsztatów przystąpiono do analizy, interpretacji i oceny wylosowanego materiału. W kontekstach interpretacyjnych zwracano głównie uwagę na użyte środki stylistyczne, intertekstualne, personifikacje, wrażenie artystyczne.

Zajęcia miały charakter interdyscyplinarny, krzyżowały się sztuki: tworzenia wierszy, gry aktorskiej, śpiewu, a także prezentacji rękodzielnictwa - aktywności umysłowej i fizycznej człowieka.

Spotkanie otworzyła prezes Stowarzyszenia Danuta Mysłek, dzieląc się z obecnymi informacjami o osiągnięciach i planach. W ramach programu ogłosiła turniej poetycki pod hasłem „Pomysł – Słowo – Czyn” autorstwa Magdaleny Szczębary, która nie mogła uczestniczyć w spotkaniu.

Zastosowano wypróbowaną metodę anonimowej oceny przez wszystkich uczestników spotkania w skali 1 – 5. Pierwsze miejsce zajęła Janina Lozer, drugie - Maria Suchecka, na trzecim miejscu uplasowała się Urszula Musielak . Trzy wyróżnienia przypadły: Danucie Mysłek, Grażynie Domagalskiej i Urszuli Jonkisz.
Anna Boruta-Lechowicz, która w chórze „Quo Vadis” pod dyrygenturą Andrzeja Gniewka śpiewa sopranem, zaprezentowała pieśni „Nie ma większej miłości” i „Viva la Musica”.

Autorka „Domu Lalki Adoptowanej” w Karpaczu, projektantka, stylistka, kreatorka własnego stylu mody, poetka, felietonistka i literatka Urszula Jonkisz wzbogaciła spotkanie autorskim programem pt. „Listy do Neufrazego z transportu od Kuneguny” oraz pokazem mody pt. „Nicią tkane – Radość tworzenia”. W roli modelek wystąpiły przyjaciółki: Małgorzata i Dorota.

Urszula Musielak, założycielka i kierownik Zespołu „Szklarki” działającego pod patronatem Piechowickiego Ośrodka Kultury, wystąpiła z autorskimi tekstami „Sanatorium” i „Lew parkietu” w monologu zaprezentowanym na tle Karkonoszy, wzbogacając i umilając tym samym spotkanie literatów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
486
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
W ogóle nie mam telewizora
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Szachy to królewska gra
 
Piłka nożna
To już dziś... Walka o fazę ogólnopolską!
 
Kultura
Schronisko w wersji All Inclusive
 
Aktualności
Trwają prace przy magistrali na Wolności
 
Aktualności
Oszukiwali na refundacjach za leki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group