Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 8867
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiosna Cieplicka... Będzie się działo!

Środa, 2 maja 2018, 14:12
Aktualizacja: Czwartek, 3 maja 2018, 6:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wiosna Cieplicka... Będzie się działo!
Fot. Przemek Kaczałko
Nie tylko mieszkańcy Cieplic i kuracjusze, ale i pozostali jeleniogórzanie i mieszkańcy regionu znajdą coś dla siebie podczas 45. Wiosny Cieplickiej. W programie m.in. spektakle, koncerty, wernisaże, kiermasze, festyny i imprezy sportowe.

Wśród wyróżniających się imprez jest m.in. powrót Marysieńki do Cieplic. Pomnik co prawda nie wróci na swoje miejsce w Parku Zdrojowym, ale stanie nieopodal – na terenie Term Cieplickich. - Chciałbym gorąco podziękować Zespołowi Szkół Rzemiosł Artystycznych za to, że zaopiekowała się tym pomnikiem, odrestaurowała go i przygotowała do ponownego wystawienia w Cieplicach – powiedział Jerzy Łużniak, który podkreśla, że powrót Marysieńki to inicjatywa mieszkańców uzdrowiskowej części Jeleniej Góry.

- Wracamy do tradycji, a więc wjazdu królowej Marysieńki do Cieplic – takie happeningi uliczne cieszyły się ogromną popularnością i z okazji jej powrotu warto to uczcić. Korowód rozpocznie się przy Pałacu Schaffgotschów, przejdziemy przez Park Zdrojowy do Term Cieplickich – powiedział Bogdan Nauka, dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji.

Oficjalna inauguracja Wiosny Cieplickiej zaplanowana jest na najbliższą sobotę (5.05), kiedy to w Muszli Koncertowej wystąpi zespół Strachy na Lachy. - Zespół ma wielu wielbicieli w Jeleniej Górze. Szykuje się gorąca impreza z dobrą muzyką – dodał dyrektor ZTA.

Niezwykle barwną imprezą będzie trzecia edycja Silesian Dance Festiwalu, który gromadzi setki tancerzy i choreografów z Polski i Ukrainy. Niestety po raz kolejny w festiwalu nie wezmą udziału grupy z jeleniogórskich szkół tańca. - Ciężko przełamać lody i nawiązać kontakt – przyznaje B. Nauka, który zapowiada jednocześnie, że w jury festiwalu będzie Michał Piróg.

Szczegółowy harmonogram imprez Wiosny Cieplickiej dostępny w naszej galerii do artykułu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
352
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group