Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5587
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wiosna, ach to Ty!

Niedziela, 13 marca 2011, 16:18
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 marca 2011, 7:58
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wiosna, ach to Ty!
Fot. TEJO
Chciałoby się zaśpiewać za niezapomnianym Grechutą. Wprawdzie do jej kalendarzowego początku jeszcze osiem dni, ale pierwszy powiew tej upragnionej pory roku tchnął w nas już dziś.

Niemal 18 stopni powyżej zera osiągnęła dziś temperatura w Jeleniej Górze. Nic zatem dziwnego, że na chodnikach i w parkach zaroiło się od spacerowiczów, a właściciele lodziarni zarobili często pierwsze w tym roku trochę „większe” pieniądze. Jeleniogórzanie korzystając z ciepła i niedzieli, wylegli także na ogródki działkowe, gdzie rozpoczynają się pierwsze wiosenne prace. Oblężony był dziś park na Wzgórzu Kościuszki, zwłaszcza plac zabaw, gdzie miło czas spędzały całe rodziny. Zakochani, którzy poczuli wiosnę, wybrali nieco romantyczny spacer wśród zrujnowanych grobowców przy Kościele Łaski. Jelenia Góra uśmiechnęła się w końcu po długich zimowych tygodniach. Oczywiście – przy okazji wyszło na jaw, że w mieście jest bardzo brudno, ale o tym może w tym miejscu pisać nie będziemy.

Wiosna przyjdzie 21 marca, w nadchodzący poniedziałek. Wiadomo, że jeleniogórska młodzież chce w tym dniu, po południu, „uśmiercić Marzannę”. Scenerią spontanicznej wiosennej imprezy ma być wspomniany park na Wzgórzu Kościuszki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group