Niedziela, 7 marca
Imieniny: Pawła, Tomasza
Czytających: 8289
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wiosenny plener gimnazjalistów

Wtorek, 22 marca 2011, 16:17
Aktualizacja: 16:17
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Wiosenny plener gimnazjalistów
Fot. Warmbrunnermann
W ramach promocji Liceum Plastycznego odbył się wczoraj pierwszy w Jeleniej Górze plener dla gimnazjalistów pod tytułem „Witamy wiosnę w Cieplicach – Odkrywamy młode talenty”. Akcja miała na celu zachęcenie uczniów do kontynuowania nauki w Liceum Plastycznym.

Plener dla uzdolnionych plastycznie uczniów gimnazjum miał miejsce w Parku Norweskim i na placu Piastowskim. Wyróżniono prace: Andrei Rutkowskiej, Anny Równickiej, Jagody Hawryliszyn i Łukasza Kieszkowskiego.

- Liceum Plastyczne zorganizowało po raz pierwszy plener dla gimnazjalistów, aby zachęcić do kontynuowania nauki w naszej szkole, tym bardziej, że otwieramy nowe profile klas takie, jak fotografia artystyczna i reklama. Jestem bardzo zadowolona z pracy i postępu uczniów. Poziom artystyczny był wysoki. Uczniowie rysowali ołówkiem, pastelami, malowali akwarelą. Mam nadzieję, że część z tych osób zdecyduje się na podjęcie nauki w naszej szkole – poinformowała Julia Znamionkiewicz, nauczycielka rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznego.

– Narysowałam stare, bardzo grube drzewo. Wybrałam ten obiekt ponieważ bardzo spodobała mi się jego struktura, kora, konary, kształty słoi. Jest bardzo tajemnicze. Wzięłam udział w plenerze zorganizowanym przez Liceum Plastyczne, gdyż chciałabym właśnie w nim konturować naukę, no a później mam nadzieję na studia w Akademii Sztuk Pięknych. Maluje odkąd pamiętam, a moim ulubionym malarzem jest Zdzisław Beksiński – powiedziała Andrea Rutkowska, z Gimnazjum numer 1 w Jeleniej Górze.

Nagrodzone prace zostały wystawione w Liceum Plastycznym. Wszyscy uczestnicy pleneru otrzymali dyplomy, natomiast laureaci dostali także nagrody rzeczowe w postaci szklanych rzeźb wykonanych przez uczniów Liceum Plastycznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group