Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 10457
Zalogowanych: 57
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiosennie z Młodymi Duchem w marcu

Piątek, 1 marca 2019, 12:18
Aktualizacja: Niedziela, 3 marca 2019, 11:27
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: Wiosennie z Młodymi Duchem w marcu
Fot. Użyczone/Przystań Twórcza
Miłosne dzieje Karkonosza w Bramach Czasu, warsztat psychologiczny „Oswoić Samotność”, wieczór poetycki Zofii Mirskiej „O oddech wyżej” oraz „Śpiewy i tańce w Kręgu” – to lutowe spotkania, w których wzięli udział seniorzy z Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Kolejne, ciekawe spotkania – w marcu. Na większość nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść.

Członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” poznali miłosne dzieje Karkonosza w Bramach Czasu. Z okazji Walentynek członkowie Klubu wzięli udział w wyjściu do nowo otwartego Time Gates, czyli Wrót Czasu, gdzie poznali miłosną legendę Ducha Gór – Karkonosza, który porwał księżniczkę Dobrogniewę oraz dowiedzieli się, dlaczego Liczyrzepa miał złamane serce.

Klubowicze „Oswajali Samotność” podczas warsztatu psychologicznego z Anną Uznańską – psychoterapeutką, która poprowadziła spotkanie o uzyskaniu świadomości tego, co jest możliwe tylko w stanie samotności oraz co jest możliwe tylko w relacjach z ludźmi. Ćwiczenia podczas warsztatu „Oswoić Samotność”, realizowane metodą psychologii pracy z procesem, uświadamiały doświadczenia, które stają się naszym zasobem, z którego możemy korzystać w przyszłości. Warsztaty prowadzone tą metodą zaangażowały różne kanały: słuch, wzrok, ruch, ciało, relacje. Pozwoliło to na pełne rozwinięcie doświadczenia i uzyskanie świadomości osobistych predyspozycji. Zarówno prowadzącej, jak i klubowiczom bardzo podobało się spotkanie i relacje międzyludzkie, które narodziły się na nim. Dlatego też kolejny warsztat zaplanowaliśmy na 22 maja (godz. 16.00), na który serdecznie zapraszamy.

„O oddech wyżej” - spotkanie z poezją Zofii Mirskiej, poetki pochodzącej z Cieplic, która zdawała maturę w obecnym II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze i ukończyła studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada odznakę Zasłużonego Działacza Kultury i jest członkinią Związku Literatów Polskich. Podczas spotkania członkowie Klubu zaprezentowali lirykę Zofii Mirskiej oraz opowiadali o własnych interpretacjach. Pani Zofia z powodów zdrowotnych nie mogła uczestniczyć w spotkaniu, jednak przy najbliższej podróży do Jeleniej Góry odwiedzi Klub Seniora i opowie o swoich przygodach w Cieplicach oraz twórczości literackiej.

Czwartkowy cykl spotkań „Śpiewy w Kręgu”, który wraz z Klubem Seniora „Młodzi Duchem” prowadzi jeleniogórska artystka Agata Szmigrodzka, przyciąga coraz więcej osób. Uczestnicy śpiewali szereg polskich piosenek patriotycznych i biesiadnych oraz ćwiczyli dykcję i przeponę. Grupa powiększyła się o seniorów z Domu „Pogodna Jesień”, którzy pięknie wykonali piosenki z dawnych lat. Seniorzy tańczą również tańce w kręgu, które są wspaniałą techniką ćwiczeń ruchowych i relaksacji.

Oto kolejne spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem” w marcu:

– 06.03.2019 r. godz. 16.00 - Muzyczny Dzień Kobiet. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Przeniesiemy się w czasy 1989 r. gdy upadał komunizm oraz do wspomnień klubowiczów z PRL-u na podstawie prywatnych fotografii z Jeleniej Góry i okolic. Seniorzy opowiedzą o ciekawostkach, które pamiętają z dawnych lat oraz zaśpiewają wspólnie utwory np. „Mury” Jacka Kaczmarskiego. (Prosimy o przyniesienie „szczypty wspomnień” oraz różnych własnych fotografii z tamtych lat).

- 13.03.2019 r. godz. 16.00 - Wiosenna Joga Śmiechem. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Klubowicze przygotują się na nadejście wiosny poprzez oryginalne ćwiczenia jogi śmiechem, które poprowadzi Andrzej Kniaziuk z firmy Dietoteka – Jedz Na Zdrowie.

- 17.03.2019 r. godz. 17.00 – Finałowy koncert Festiwalu Młodych Talentów, również z okazji 10-lecia Przystani Twórczej. Wstęp wolny. Sala widowiskowa Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej. Wystąpi wspaniała młodzież z utworami z czasów PRL-u. Impreza organizowana jest w ramach projektu „30 ro(c)k bez kurtyny”, realizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej i Kultury Jablonec i Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Projekt realizowany jest z okazji 30. Rocznicy upadku komunizmu, którą obchodzić będzie zarówno Polska, jak i Czechy w 2019 roku. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

- 20.03.2019 r. godz. 16.00 - Chatki Karkonoskie. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Krzysztof Tęcza, podróżnik opowie o historii tajemniczych Karkonoskich Chatek, w jakim celu były budowane i jakie obecnie pełnią funkcje. Chatki będzie można obejrzeć na fotografiach prezentacji multimedialnej zarówno w scenerii zimowej, jak i wiosennej.

- 28.03.2019 r. godz. 19.00 – 20.30 - Zdrojowy Czwartek z Filharmonią. Bilet kosztuje 22 zł (obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej do 8 marca 2019r.). Miejsce: Zdrojowy Teatr Animacji. Klubowicze wezmą udział we wspaniałym koncercie w wykonaniu znakomitych muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej pt. „Standardy muzyki popularno-rozrywkowej” w wykonaniu zespołu Jelonka Bass Band, który odbędzie się w Zdrojowym Teatrze Animacji. Uczestnicy wysłuchają oryginalnych utworów m.in. Johanna Straussa, Richarda Hendersona, Leonarda Cohena, czy też Astor Piazolli.

- 07, 14, 21, 28. 03.2019 r. (czwartki) godz. 10.30 – 12.00 - Śpiewy w Kręgu. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Zapraszamy serdecznie na cykl spotkań „Śpiewy w Kręgu”, które wraz z Klubem Seniora „Młodzi Duchem” prowadzi jeleniogórska artystka Agata Szmigrodzka. Spotkania mają miejsce raz w tygodniu (w czwartki) w siedzibie Przystani Twórczej. Repertuar ustalają uczestnicy spotkań m.in. stare polskie hity i piosenki biesiadne.

- 4, 11, 18, 25.03.2019 r. (poniedziałki) godz. 10.30. – 12.00 – Tańce w Kręgu. Koszt: 13 zł za jedno spotkanie (przy płatności miesięcznej), 20 zł za pojedyncze spotkanie (przy płatności jednorazowej). To 45 minut ćwiczeń dla seniorów (50+) i 45 tańców w kręgu ze wspaniałą instruktorką tańca Agatą Szmigrodzką.

Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze ma siedzibę na parterze w bocznym budynku Szkoły Podstawowej nr 6 (ul. Cieplicka 74), nr kontaktowy: 75-71-22 – 892.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

komentarz usunięty
SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
838
Kawa
38%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
10%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group