Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 4407
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiosennie i słonecznie w „Dwójce”

Niedziela, 22 marca 2015, 8:20
Aktualizacja: 8:26
Autor: Koło Redakcyjne „Chrobrówki”
Jelenia Góra: Wiosennie i słonecznie w „Dwójce”
Fot. Koło Redakcyjne „Chrobrówki”
Powitanie wiosny w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze w klasach IV–VI upływało pod hasłem: „Dzień Słońca”, gdyż odbyło się w przeddzień nadejścia wiosny i w dniu, w którym doszło do częściowego zaćmienia, czyli 20 marca.

W auli zgromadzili się uczniowie wraz z wychowawcami, gdzie wszyscy wysłuchali ciekawostek o Słońcu, zilustrowanych prezentacją multimedialną, przygotowaną przez Emilię Krajewską, uczennicę klasy VIa.

Następnie uczniowie klasy Va odczytali zabawne i ciekawe fraszki, rymowanki oraz wierszyki dotyczące Słońca, które sami zredagowali. Na koniec każda klasa układała z przygotowanych wcześniej nakrętek własne słoneczka. Trudno było wybrać to najpiękniejsze, dlatego każdy uczeń w nagrodę otrzymał słodki poczęstunek. Warto wspomnieć, że zabawa powstała z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, pod opieką pedagoga Agnieszki Gałki i Marleny Mazur.

Tego samego dnia uczniowie klas młodszych witały nadchodzącą wiosnę na sportowo. Ubrani w energetyzujące, barwne stroje, w wyśmienitych nastrojach startowali w rozmaitych konkurencjach, bowiem swój „Dzień Słońca” obchodziły 18.03. Dzieci malowały wtedy słoneczka, przynosiły wykonane przez siebie Układy Słoneczne, o których niedawno rozmawiały na lekcjach. Żółte kolory ubranek rozświetlały szkolne sale i korytarze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group