Sobota, 27 czerwca
32°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ciekawe miejsca Otworzyli kolejne tajne przejście w Zamku Czocha. To dopiero początek zmian Edukacja Świadectwa odebrane, czas na wakacje! Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły
reklamy

Wiosennie i słonecznie w „Dwójce” [foto]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Koło Redakcyjne „Chrobrówki” 1 min czytania

Powitanie wiosny w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze w klasach IV–VI upływało pod hasłem: „Dzień Słońca”, gdyż odbyło się w przeddzień nadejścia wiosny i w dniu, w którym doszło do częściowego zaćmienia, czyli 20 marca.

W auli zgromadzili się uczniowie wraz z wychowawcami, gdzie wszyscy wysłuchali ciekawostek o Słońcu, zilustrowanych prezentacją multimedialną, przygotowaną przez Emilię Krajewską, uczennicę klasy VIa.

Następnie uczniowie klasy Va odczytali zabawne i ciekawe fraszki, rymowanki oraz wierszyki dotyczące Słońca, które sami zredagowali. Na koniec każda klasa układała z przygotowanych wcześniej nakrętek własne słoneczka. Trudno było wybrać to najpiękniejsze, dlatego każdy uczeń w nagrodę otrzymał słodki poczęstunek. Warto wspomnieć, że zabawa powstała z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, pod opieką pedagoga Agnieszki Gałki i Marleny Mazur.

Tego samego dnia uczniowie klas młodszych witały nadchodzącą wiosnę na sportowo. Ubrani w energetyzujące, barwne stroje, w wyśmienitych nastrojach startowali w rozmaitych konkurencjach, bowiem swój „Dzień Słońca” obchodziły 18.03. Dzieci malowały wtedy słoneczka, przynosiły wykonane przez siebie Układy Słoneczne, o których niedawno rozmawiały na lekcjach. Żółte kolory ubranek rozświetlały szkolne sale i korytarze.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Handlowiec z Niemieckim Firma schody Gaździcki poszukuje osobę na stanowisko przedstawiciel Handlowy do obsługi klientów na terenie Niemiec, więcej informacji ; rekrutacj… Kosmetolog K/M w 5* hotelu (możliwe zakwaterowanie) Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Kucharz bankietowy w 5* resorcie Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka