Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6836
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiosenne tańce w kręgu

Piątek, 4 maja 2018, 15:05
Aktualizacja: Niedziela, 6 maja 2018, 7:21
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: Wiosenne tańce w kręgu
Fot. Przystań Twórcza
Zabawy integracyjne, oryginalne choreografie z całego świata, szczypta historii tańca pod okiem instruktorki Agaty Szmigrodzkiej to jedynie część z atrakcji, z których korzystają uczestnicy projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie.

Podczas kwietniowych warsztatów „Tańców w Kręgu” międzypokoleniowa grupa taneczna wcieliła się najpierw w rolę aktorów, którzy odegrali takie oryginalne bajki, jak: „Czerwony Kapturek”, „Niebieski Kapturek”, „Lokomotywa”, a nawet „Brzydkie Kaczątko”. Następnie trenowała tańce w kręgu m.in. „Mycie Księżyca”, „Heks” czy też „Taniec Sobótkowy”. Wszyscy integrowali się i wspaniale bawili.

Podczas „Szczypty historii tańca na podstawie obrazów wielkich malarzy” dzieci i seniorzy poznali twórczość francuskiego artysty impresjonizmu oraz klasycyzmu Edgara Degas’a. Jego obrazy ukazujące baletnice były inspiracją dla naszych artystów, którzy odrysowując tym razem panie w baletowych pozach, wykonali piękne prace, wyklejane tkaninami. Ich dzieła można obejrzeć w Przystaniowej Galerii. Podczas spotkania pani Krystyna z Klubu Seniora, która wspiera projekt i szyje stroje dla naszych tancerzy, dokonała również przymiarki kamizelek dla chłopców.

Dzieci wraz z seniorami przygotowują się już do czerwcowego finału, ćwicząc nie tylko układy taneczne, ale również zabawy tj. „Piosenka z kwiatkiem”, w której podzieleni na dwie grupy integrowali się, śpiewając utwory, w których była mowa o kwiatach lub innych roślinach. Wybrzmiały więc piosenki o krokusach, wiośnie, zielonej trawce, stokrotkach, czerwonych makach itp. Ponadto drużyny wymyślały życzenia zaczynając od magicznych słów abrakadabra i czary mary. Oczywiście ćwiczono tańce finałowe m.in. „Mycie Księżyca”, „Heks”, czy też „Taniec Sobótkowy”.

Na ostatnich międzypokoleniowych „Tańcach w Kręgu” grupa wymyśliła własny okrzyk: „Starzy – młodzi, starzy – młodzi, razem taniec nam wychodzi”. Nasi tancerze układali życzenia na finał projektu oraz ćwiczyli choreografie do tańców nie tylko w kręgu, ale również korowodowych i tańczonych w setach (czwórkach).
W ramach spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem” odbyły się również międzypokoleniowe warsztaty artystyczne „Wiosenne kwiaty z krepiny”, które poprowadziła Teresa Desput. Seniorzy wraz z dziećmi wykonali barwne kwiaty z włoskiej bibuły. Kwiaty posłużą do promocji czerwcowego finału projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie. Klubowicze wsparli w ten sposób projekt i pomogli naszej grupie w jego realizacji.

Na kolejną przygodę z tańcem zapraszamy dzieci (6-13lat) i seniorów (50+) już w majowe piątki (11, 18, 25.05.2018r.) o godz. 13.00 w Przystani Twórczej. Wstęp jest wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej lub pod nr. tel. 75-71-22-892. Zajęcia odbywają się co tydzień.

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie – został dofinansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Spotkania realizowane przez Klub Seniora „Młodzi Duchem” w Przystani Twórczej - Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze dofinansowane są przez Miasto Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group