Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2303
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wiosenne atrakcje magnesem dla turystów

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Piątek, 11 grudnia 2009, 8:24
Aktualizacja: 8:24
Autor: Karolina
Fot. Karolina
Choć zima dopiero w natarciu, samorządowcy Szklarskiej Poręby już myślą o wiośnie pracując nad nowym wizerunkiem miasta. Celem jest stworzenie przyjaznej atmosfery turystyce rodzinnej.

Przyjeżdżających gości trzeba zaskakiwać nowymi atrakcjami. Lokalna Organizacja Turystyczna i Referat Promocji Miasta nie tracą czasu i realizują wiosenny projekt pod nazwą „Magiczny Szlak Ducha Gór”.

Kiedy stopnieje już śnieg (którego jeszcze nie ma), będzie można odbyć wędrówkę śladami historii Szklarskiej Poręby. W kilkunastu punktach miasta pojawiły się charakterystyczne kamienie z płaskorzeźbami. Można je spotkać m.in. przy Złotym Widoku albo w samym centrum. Głazy są elementem gry terenowej, która ruszy wiosną 2010 r.

Taką samą nazwę jak projekt ma przewodnik, zawierający opis wycieczki po zakątkach miasta, owianych legendami i tajemnicami. Czytelnicy poznają sekret na rozkołysanie słynnego Chybotka oraz dowiedzą się co ma wspólnego czarny kogut z Karkonoszem. Przewodnik został wydany przez LOT w nakładzie 20 tysięcy egzemplarzy. Można go otrzymać bezpłatnie w Informacji Turystycznej.

Autorem kamiennych rzeźb jest Maciej Wokan. Uczestnicy zabawy będą zdobywać miano „Odkrywców Magicznej Szklarskiej Poręby”. Sukcesem okazał się też projekt „Poszukiwaczy Złotego Auruna”, realizowany przez Walończyków podczas ostatnich dwóch sezonów. Nowe pomysły są odpowiedzią miasta na ciekawe wędrówki po okolicy oraz możliwość uczestnictwa w konkursach przez turystów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~rdzenniak 11-12-2009 8:34
Duma mnie rozpiera !!!! Wszedzie gdzie cos klikne to Poreba Szklarska ! Kurde przeciez ja ty mieszkam !!!!!
~turysta 11-12-2009 9:19
Kamienie już widziałem i są zajefajne. nie sądziłem, że to element większej całości. No to robi wrażenie. Przewodnika jeszcze nie czytałem, ale chętnie po niego się wybiorę. Zaintrygował mnie zwłaszcza ten czarny kogut.
~działkowicz 11-12-2009 15:36
Zajefajne kamienie, to fakt. Pięknie będą wyglądać w moim ogródku...
~Czarny Kogut 11-12-2009 18:25
Mi też się podoba. A ten Czarny Kogut to symbol wszystkich miejscowych szwarc charakterów, którzy wcześniej Szklarską rządzili, co ich Wichniak w kamień zamienił...
daria30119 11-12-2009 18:37
Coś ostatnio głośno o Szklarskiej.... Jednak i tak myślę,że tu się nie da mieszkać.
~kcfujlkneoa 11-12-2009 19:00
Mają już extra www, mają już extra kamyki tu i tam, no i mają też mega syf w całym tym "mieście". Za to ostatnie teraz się już weźcie i będzie prawie jak w Harrachovie. Tak, tak, może w tej konkurencji kiedyś choć raz zrównacie się z sąsiadami. W Szklarskiej dla poniektórych mieszkańców śnieg mógłby leżeć cały rok - nie musieliby sprzątać na wiosnę czyli wcale...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group