Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5622
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Wiosenne atrakcje magnesem dla turystów

Piątek, 11 grudnia 2009, 8:24
Aktualizacja: 8:24
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Wiosenne atrakcje magnesem dla turystów
Fot. Karolina
Choć zima dopiero w natarciu, samorządowcy Szklarskiej Poręby już myślą o wiośnie pracując nad nowym wizerunkiem miasta. Celem jest stworzenie przyjaznej atmosfery turystyce rodzinnej.

Przyjeżdżających gości trzeba zaskakiwać nowymi atrakcjami. Lokalna Organizacja Turystyczna i Referat Promocji Miasta nie tracą czasu i realizują wiosenny projekt pod nazwą „Magiczny Szlak Ducha Gór”.

Kiedy stopnieje już śnieg (którego jeszcze nie ma), będzie można odbyć wędrówkę śladami historii Szklarskiej Poręby. W kilkunastu punktach miasta pojawiły się charakterystyczne kamienie z płaskorzeźbami. Można je spotkać m.in. przy Złotym Widoku albo w samym centrum. Głazy są elementem gry terenowej, która ruszy wiosną 2010 r.

Taką samą nazwę jak projekt ma przewodnik, zawierający opis wycieczki po zakątkach miasta, owianych legendami i tajemnicami. Czytelnicy poznają sekret na rozkołysanie słynnego Chybotka oraz dowiedzą się co ma wspólnego czarny kogut z Karkonoszem. Przewodnik został wydany przez LOT w nakładzie 20 tysięcy egzemplarzy. Można go otrzymać bezpłatnie w Informacji Turystycznej.

Autorem kamiennych rzeźb jest Maciej Wokan. Uczestnicy zabawy będą zdobywać miano „Odkrywców Magicznej Szklarskiej Poręby”. Sukcesem okazał się też projekt „Poszukiwaczy Złotego Auruna”, realizowany przez Walończyków podczas ostatnich dwóch sezonów. Nowe pomysły są odpowiedzią miasta na ciekawe wędrówki po okolicy oraz możliwość uczestnictwa w konkursach przez turystów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1052
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group