Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 8707
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Winna znęcania się nad dziećmi – uznał sąd

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 30 kwietnia 2008, 16:05
Aktualizacja: 16:06
Autor: ROB
Fot. Archiwum
Wydzielała swoim wychowankom jedzenie, szarpała za uszy i ubierała nieadekwatnie do pogody – te zarzuty potwierdził Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze. Była dyrektor rodzinnego domu dziecka Karin P. została dzisiaj skazana na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Dodatkowo Karin P. ma zakaz pracy w charakterze opiekuna dzieci na 2 lata. Musi zapłacić 1200 złotych grzywny oraz 300 złotych kosztów sądowych.

Chodziło o głośną sprawę z 2006 roku. Prokuratura zarzucała Karin P. że przez ponad 2,5 roku prowadząc rodzinny dom dziecka źle traktowała swoich wychowanków. Dzieci nie mogły wejść do domu, kiedy nie było dorosłych. Musiały siedzieć na podwórku bez względu na pogodę. Dzieci często były też zbyt letnio obrane. Potwierdzili to sami wychowankowie. Ponadto Karin P. – jak uznała prokuratura – znęcała się nad nimi. Własne dzieci rodziny P. – jak ustalili śledczy – były traktowane lepiej.

W efekcie rodzinny dom dziecka rozwiązano a wychowanków przeniesiono do innych placówek. Karin P. od początku nie przyznawała się do winy. W postępowaniu zeznawało wielu świadków, którzy zaprzeczali powyższym rewelacjom i przedstawiali zgoła odmienną wersję. Sąd widać nie podzielił ich zdania.

Prokuratura żądała kary 2 lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat. Sąd obniżył tą karę na rok w zawieszeniu na trzy lata. Uzasadnienie wyroku wyłączono z jawności i wszyscy świadkowie a także dziennikarze musieli opuścić salę. Karin P. nie chciała komentować sprawy.
Wyrok nie jest prawomocny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

piipi 30-04-2008 21:50
..~Polska jest w czolowce panstw...gdzie bicie dzieci jest na porzadku dziennym...STRASZNIE SMUTNA prawda !!.~Bicie dzieci jest oznaka slabosci doroslych...
~*** 1-05-2008 8:53
Bardzo dobrze, że została odkryta ta smutna prawda. Najbardziej szkoda mi dzieci, które powtórnie zostały zranione przez osoby dorosłe. Dzieci zaufały swoim opiekunom i otrzymały kolejne razy od życia. Uważam, iż dyrektorzy prowadzący tego typu placówki powinni być ustawicznie kontlowani przez odpowiednie służby. Przede wszystkim wychowankowie powinni oceniać swoich "opiekunów". Osobiście znam Panią dyrektor, która prowadzi Rodzinny Dom Dziecka w Jeleniej Górze. Jest wspaniałą "ciocią", która bardzo dba o dzieci. Otacza wychowanków ogromną miłością i troską. Takie placówki są potrzebne, ale muszą być prowadzone przez odpowiednie osoby z powołaniem do opieki nad dziećmi pokrzywdzonymi przez los !!!!
~kobieta 1-05-2008 13:25
znam te ,,biedne,, dzieci które były u p.KARIN to belzebuby z piekła rodem do 10 potęgi -pyskate ,niegrzeczne,krąbne -a wymagania mają ze głowa boli -szkoda mi tylko tej pani KARIN -opiekować się takimi gnojami to koszmar
~bzdura 1-05-2008 16:14
zgadzam się z ~kobietą. Bywałem w domu Pani K. wielokrotnie... nigdy nie byłem świadkiem jakiegokolwiek znęcania się nad dziećmi! W domu zawsze porządek i rodzinna atmosfera. Często zdarzało się że trafiały do niej starsze wyrostki z marginesu społecznego. Takie knypki są bezkarne i mają wybujałą wyobraźnię! Wyrok nie jest słuszny!
~PO 2-05-2008 11:34
Ja również znam te dzieci, tj. rodzeństwo trzy osobowe (dwie siostry + chłopczyk), oprócz tej najstarszej to dzieci grzeczne. Sąd powinien zająć się sprawami poważniejszymi, a nie wierzyć kłamstwom tych dzieci. Nie jestem za komuną, ale tam było sprawiedliwiej.
~PO 2-05-2008 12:06
c.d. dzieci jak nie znają rygoru są gotowe skoczyĆ człowiekowi na głowę. Zachowaniu tych małolatów winne są postkomunistyczne rządy, które ingerują w rodzicielskie sprawy wychowanoia dzieci. Ten wyrok sądowy należy się dla tych rządów i dla sędziów, którzy go wydali. Tą NIEWINNIE SKAZANĄ KOBIETĘ ", KTÓRA CHCĄC WYPROWADZIĆ TE DZIECI NA WŁASCIWĄ DROGĘ ŻYCIA JEST NIESŁUSZNIE PRZEZ OBECNY REŻIM SKAZANA. Ten sąd poparł złe zachowanie tych dzieci, stąd one dalej będą kroczyły ZŁĄ DROGĄ ŻYCIA. POPIERAM WYCHOWAWCÓW ZAJMUJĄCYCH SIĘ WŁAŚCIWYM WYCHOWANIEM MŁODZIERZY. PRECZ Z OBECNYM REZIMEM. lLepiej jest na Kubie i w Północnej Korei, nie mówiąc już o Chinach. Ja Polak wstydzę się, że wnaszym kraju rządzi reżim popierający ZŁO.
~PO 2-05-2008 15:39
Przepraszam za będy, tj "młodzieży", "w naszym" itd, ale czy ten sąd skazujący tą niwinną kobietę przeprosi ją i odda stracone w celi jej życie. Niech ci sędziowie lepiej zajmą się wandalami, których w Jeleniej Górze i okolicach jest tak dużo.
Kamyk 3-05-2008 23:52
chyba "ubrane" a nie "obrazne"
~ 5-05-2008 9:35
Trudno odpowiedziedzieć na pytanie kto się bardziej ośmiesza prokuratura, ośrodek adopcyjny - organ prezydenta czy sąd co to za zarzyty "wydzielała swoim wychowankom jedzenie, szarpała za uszy i ubierała nieadekwatnie do pogody". Takie zarzyty można byłoby postawić 99% rodzicom gdy dzieci chciałby z jakiegoś powodu na nich odegrać. Mam nadzieje, że kobieta się odwoła, a inne sądy będą bardziej obiektywne.
~Kat 5-05-2008 22:25
Szczeże współczóję tej kobiecie znam dużo takich bachorów jak te u Pani Kariny. Mam nadzieje że wygra Pani tę sprawę(mam nadzieję że odwoła się Pani do tego chorego wyroku) bo jak można skazać kogoś za takie "oskarżenia". Lepiej żeby nasze sądy zajęły się poważniejszymi sprawami a nie wybrykami dzieciaków którym się w głowie poprzewracało po okazaniu trochę serca. Trzymam za panią kciuki!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group