Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7523
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Winda w ZSOiT rozkodowana

Piątek, 4 września 2009, 18:11
Aktualizacja: 19:37
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Winda w ZSOiT rozkodowana
Fot. Angela
Nowo zamontowana winda w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze, która od pierwszego września miała ułatwić życie niepełnosprawnym uczniom, nie działa. Chwilowy brak prądu spowodował rozkodowanie się urządzenia. Obecnie trwa jego naprawa. Dyrekcja ma nadzieję, że uda się ją zakończyć do najbliższego poniedziałku.

„Złośliwość rzeczy martwych” czy niedostosowanie urządzenia do polskich warunków, w których czasami brakuje prądu? Takie pytanie zadają sobie zapewne ci, którzy od kilku dni szukają przyczyny usterki nieczynnej windy. Platforma dla osób niepełnosprawnych za około 150 tys. zł, które w całości pochodziły z budżetu miasta, okazała się niesprawna już z początkiem roku szkolnego.

- Winda przez brak prądu uległa rozkodowaniu – mówi Bożena Kiser, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze. Są to przyczyny techniczne, na które ani pracownicy szkoły, ani firma montująca urządzenia, nie mają wpływu. Niemniej jednak zależy nam by usterka została jak najszybciej usunięta. Mamy nadzieję, że tak się staniu do przyszłego poniedziałku, ale obiecać tego nikomu nie możemy. Do czasu kiedy nie będzie ona sprawna, zajęcia dla osób poruszających się na wózkach i poruszających się z pomocą balkoników, prowadzone były i będą w klasach na parterze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
21
Coraz lepiej
33%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
29%
Nie najlepiej
14%
Wciąż fatalnie
24%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group