Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2789
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Wina bez kary

Wtorek, 13 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 13 lutego 2007, 9:30
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Wina bez kary
Fot. Jelonka.com
Po wypadku spowodowanym przez komendanta komisariatu policji umorzone śledztwo.

Szef komisariatu policji w Bolesławcu Andrzej M. może spać spokojnie. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze umorzyła postępowanie w związku z wypadkiem, do którego doszło z udziałem funkcjonariusza.

Przypomnijmy: w nocy 6 maja w Ocicach blisko Lwówka siedzący za kierownicą opla astry policjant potrącił pieszego Mariusza K. Ten – zdaniem biegłych – doznał obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia, ale nie na okres powyżej siedmiu dni.

Ustalono również, że winnym zdarzenia drogowego jest właśnie policjant, który nie zachował bezpiecznej szybkości w momencie wyprzedzania pieszych. Biegły z zakresu ruchu drogowego przyznał przy tym, że w pewnym stopniu do zdarzenia przyczynił się sam poszkodowany.
– Niezgodnie z przepisami, wraz z grupą znajomych, szedł drogą publiczną prawą stroną jezdni.

Jak informuje prok. Ewa Węglarowicz-Makowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, śledztwo w sprawie wypadku zostało tymczasem umorzone. Powód? Brak znamion czynu zabronionego.
– Z opinii biegłych Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu wynika, że poszkodowany doznał lekkich obrażeń ciała, które naruszyły czynności jego organizmu na czas poniżej siedmiu dni – tłumaczy prokuratura.

Zawinione przez Andrzeja M. zdarzenie drogowe nie jest zatem występkiem spowodowania wypadku drogowego. Policjant nie poniesie zatem odpowiedzialności karnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group