Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4568
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wilcze malowanki w Muflonowym Lesie

Wtorek, 28 marca 2017, 8:13
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Wilcze malowanki w Muflonowym Lesie
Fot. Użyczone/MDK "Muflon"
Pierwszy wiosenny (26.03) Poranek Rodzinny z Kubą i Śrubą okazał się dość zaskakujący, bo niby wiosna bucha wokoło, a tu dzieci przywitał las, dwie Grzybiarki i nieco zgryźliwy Pan Muchomor, ale na zdobywanie wiedzy o zachowaniu się w lesie, nigdy nie jest za wcześnie.

Panu Czerwonemu Muchomorowi też można wybaczyć kąśliwe żarciki, zwłaszcza, gdy uczy dzieci pożytecznej piosenki i razem z nimi śpiewa: „Grzybek tu, grzybek tam / Ty go nie znasz! Ja go znam! / Tu borowik kłania się, / A muchomora nie bierz, nie! / Grzybek tu, grzybek tam. / Pełen koszyk grzybów mam. / Żegnaj lesie miły nasz, / Na Poranek przyszedł czas”.

Po wspólnym śpiewaniu i tańcu pod boczki, obejrzano film z poprzedniego poranka „Hokus-Pokus”, gdzie w wywiadach dzieci i rodzice odpowiadali na pytanie „Co by wyczarowali, gdyby mieli czarodziejską różdżkę?”. Odpowiedzi udzielano różnych, ale niektóre z nich naprawdę miały magiczny potencjał: „Żeby w ogóle nie było zła”, „Cały świat, całe planety” lub „Ducha, którego nie widać”.

W czasie warsztatów plastycznych kolorowano maski wilka, niespotykanymi wśród wilczych rodzin barwami i odcieniami, a także wykonano koszyczki z jednej magicznej kartki papieru, by ozdobić je zajączkami, jajeczkami i kolorowymi naklejkami.

Podsumowaniem dziecięcych twórczych wysiłków i pracy wyobraźni była grupowa fotografia. A Babcia Czerwonego Kapturka? Nie dość, że miała oswojonego wilka, który okazał się potulnym owczarkiem niemieckim, to jeszcze dała nauczkę niemądremu paintballiście. Tak to już jest z babciami, na wszystko znajdą dobry sposób.

Kolejny Poranek z Kubą i Śrubą zatytułowany „Wyspa Skarbów” odbędzie się w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie już 23 kwietnia 2017. Cena biletu to 15 zł dla jednego dziecka, opiekunowie bezpłatnie uczestniczą w zabawie.

Cykl Poranków Rodzinnych dofinansowany jest z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

Poranki wspierają: Czekoladziarnia w Jeleniej Górze, Hotel Gołębiewski, Termy Cieplickie Sp. z o.o., Jelenia Plast Sp. z o.o., Sklep Mały Bucik, Sklep Internetowy Dziecko i My, Sala zabaw Happy Kids, Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne „Erazma i Pankracego”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group