Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7784
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wieże widokowe w Szklarskiej Porębie i w Piechowicach

Wtorek, 6 stycznia 2015, 8:23
Aktualizacja: 17:37
Autor: Mea
Region: Wieże widokowe w Szklarskiej Porębie i w Piechowicach
Fot. Archiwum
Budowa platformy widokowej na Złotym Widoku w Michałowicach i wieży widokowej przy Zakręcie Śmierci w mieście pod Szrenicą to część projektu „Polsko–czeski szlak grzbietowy”, który czeka na realizację. – Uzupełniana jest jeszcze dokumentacja, a decyzja o dotacji unijnej ma zapaść w połowie tego roku – mówił Jarosław Bumażnik, kierownik Referatu Spraw Społecznych i Pozyskiwania Środków z Urzędu Miasta Piechowice.

Projekt realizowany jest wraz z 30 gminami czeskimi, w których również mają powstać punkty widokowe i place rekreacyjne dla turystów.

- Chcielibyśmy wybudować platformę widokową z lunetą, by przedłużyć widok na Śnieżkę i Śnieżne Kotły. Ponadto zadaszenie, ławeczki oraz parking w Michałowicach. Ponadto planujemy utworzyć cztery place turystyczne w centrum miasta również z ławeczkami i zielenią, by nasi goście mieli gdzie odpoczywać. Całość ma kosztować 200 tys. euro – mówił kierownik.

Również Szklarska Poręba planuje uatrakcyjnienie punktów widokowych. Jak poinformował Wydział Promocji Miasta, przy Zakręcie Śmierci ma powstać wieża widokowa. Planowany jest również remont nawierzchni szlaków w Górach Izerskich. Koszt to ok. 2,5 mln zł. Projekt ma być realizowany w latach 2016-2017.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group