Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8211
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wieża zamkowa otwarta w kratkę?

Czwartek, 25 lipca 2013, 8:09
Aktualizacja: Piątek, 26 lipca 2013, 6:56
Autor: Angela
Jelenia Góra: Wieża zamkowa otwarta w kratkę?
Fot. Angela
– W miniony piątek (19.07) byłem z gośćmi na jeleniogórskim Rynku i chciałem im pokazać nie tylko panoramę miasta, ale też odrestaurowaną Wieżę Zamkową przy ul. Grodzkiej. Była godzina 17:45, a na bramie wisiała kłódka – napisał do nas Dariusz z Jeleniej Góry. Władze miasta wyjaśniają, że wieżę obsługuje firma zewnętrzna, która zostanie pouczona.

- Wieża zamkowa została wyremontowana za unijne pieniądze i żadna łaska, by była otwarta w godzinach deklarowanych na tablicy informacyjnej, a latem nawet dłużej – pisze oburzony Czytelnik. - Zamykanie jej według uznania świadczy o podejściu do mieszkańców, ale i przyjeżdżających do nas gości. Jak się na coś wydaje pieniądze zewnętrzne, to trzeba je też zaplanować na utrzymanie tego czegoś w przyszłości. Tak było i jest z "Grzybkiem", Wzgórzem Kościuszki, ścieżkami rowerowymi, że o ulicach nie wspomnę – dodaje jeleniogórzanin.

Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry tłumaczy, że Wieżę Zamkową obsługuje firma Bzik Studio, która wygrała przetarg na najem Baszty Grodzkiej i w zakresie swoich obowiązków ma również udostępnianie wieży od poniedziałku do soboty w godz. od 10.00 do 18.00, a w niedzielę i święta od 10.00 do 14.00.

- Wyjaśnimy tę sytuację i pouczymy wykonawcę, by taka sytuacja się więcej nie powtórzyła – zapewnia wiceprezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group