Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 6572
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wierszowany kalendarz Pani Ani. Jutro w Książnicy Karkonoskiej

Środa, 7 marca 2012, 9:31
Aktualizacja: 9:33
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Wierszowany kalendarz Pani Ani. Jutro w Książnicy Karkonoskiej
Fot. Organizator
Poezja Anny Upirów, zmarłej w ubiegłym roku działaczki opozycji z latach PRL, będzie pretekstem do spotkania pod hasłem “Odkurzanie Solidarności”.

Jutro, o godz. 15. 30 w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej, zabrzmią wiersze pióra śp. Anny Upirów. Autorka urodziła w Wilnie w 1922 roku. W 1958 roku została przesiedlona do Polski, do Jeleniej Góry. Była m.in. kierownikiem działu administracyjno-gospodarczego w Jeleniogórskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Mieszkaniowego, kierownikiem Sekcji Planowania Ekonomicznego w Zakładzie Sprzętu Lotnictwa Sportowego w Jeżowie Sudeckim, kierownikiem działu socjalno-gospodarczego w Dolnośląskich Zakładach Porcelany Elektronicznej Porel w Mysłakowicach. W 1974 roku została zwolniona dyscyplinarnie z powodu napisania wiersza piętnującego ciężkie warunki pracy i pozostała bez zatrudnienia. Od września 1980 roku związała się z Solidarnością. Początkowo jako wolontariuszka, a później jako działaczka. Pisała wiersze, którymi wspierała akcje protestacyjne i strajkowe, m.in. strajk w jeleniogórskim klubie Gencjana.

Podczas spotkania zatytułowanego “Kalendarz Pani Ani” zorganizowanego przez Zarząd Regionu NSZZ “Solidarność” będzie można wysłuchać poezji autorstwa Anny Upirów z lat 1980 – 1989. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group