Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3931
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielkie zawody dla małych ludzi

Niedziela, 5 listopada 2006, 0:00
Autor: Daria
Jelenia Góra: Wielkie zawody dla małych ludzi
Fot. Arkadiusz Piekarz
Przedszkolaki gasiły pożar, ścigały się rokardami i biegały.

To wszystko działo się podczas sobotniej I Olimpiady Bezpieczeństwa Malucha zorganizowanej przez straż miejską oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportu, która odbyła się w sobotnie przedpołudnie w hali przy ulicy Złotniczej.

W imprezie wzięło udział dwanaście przedszkoli z Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego. W walecznych nastrojach przyjechały dzieci ze Starej Kamienicy, Piechowic i Podgórzyna.

Na młodych zawodników czekały konkurencje związane z bezpieczeństwem.. Mali zawodnicy musieli się wykazać nie tylko znajomością wiedzy o ruchu drogowym i bezpieczeństwie, ale także dużą kondycją fizyczną.

W sumie rozegrano pięć konkurencji. Najwięcej emocji wzbudziło zwijanie strażackiego węża. Ostatnią konkurencją był wyścig rokardów. Te małe pojazdy podobne do gokardów, tyle że z napędem nożnym, produkowane przez jeleniogórski ZREMB wzbudziły wielkie zainteresowanie. Nie tylko wśród małych sportowców, ale i wśród licznie zgromadzonych na trybunach kibiców.

Na duże brawa słusznie zasłużył sobie prowadzący całą imprezę mł. insp. Grzegorz Rybarczyk z jeleniogórskiej Straży Miejskiej. Zwycięzcami olimpiady ogłoszono wszystkie drużyny biorące udział w zawodach. Dostały złote medale i upominki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group