Czwartek, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6521
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielkie porządki na placu Ratuszowym

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 13 sierpnia 2008, 14:05
Aktualizacja: 14:05
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Im bliżej końca miesiąca, tym bardziej aktywne są ekipy remontowe, które przyspieszają tempo robót w Rynku. Na święto miasta centralna jego część ma być wyczyszczona ze sprejowych bohomazów, wypacykowana na biało i dobrze oświetlona.

Jest szansa, że plac Ratuszowy przynajmniej na jakiś czas stanie się wizytówką Jeleniej Góry po wielkim porządkowaniu, które właśnie trwa w podcieniach kamieniczek i ich bezpośrednim sąsiedztwie.

Wymiana oświetlenia i opraw pociągnęła za sobą także malowanie zniszczonych przez ludzi i upływ czasu białych (kiedyś) ścian podcieni. Ekipy remontowe w pocie czoła zacierają gładzią bohomazy sprejem i zamalowują wszystko na biało. Samo pomalowanie nic nie da, bo bazgroły prześwitywałyby przez warstwę farby.

Będzie na pewno czyściej i przyjemniej dla oka, bo robotnicy starannie uzupełniają ubytki w tynku i wszystko odświeżają białą emulsją. Do tego dojdzie oświetlenie w nowych oprawach i nowej jakości: halogenowe, jasne i przy okazji energooszczędne.

Pozostaje mieć nadzieję, że wandale nie zniszczą tego, co robią teraz pracownicy firmy konserwującej podcienia. Mają tego pilnować wzmocnione patrole straży miejskiej, które – im bliżej hucznego święta miasta i wizyty burmistrzów ośrodków zaprzyjaźnionych z Jelenią Górą – będą coraz bardziej aktywne.

Nie da się ukryć, że pacykowanie brudów dokonuje się z pewnością z myślą o zagranicznych gościach. Żeby jeszcze wrażenie z Jeleniej Góry wywieźli jak najkorzystniejsze, nie powinni spoglądać w górę na odpadające elewacje niektórych kamienic. Ich na szybko odnowić się nie da.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~xxx 13-08-2008 14:43
no to może w ramach porządku wreszcie wywalą jaśniepaństwo z ratusza z ich samochodami
zloty666 13-08-2008 16:01
. . . no właśnie, ineteresanci chcący załatwić cosik w ratuszu muszą parkować na płatnych okolicznych parkingach, a władzunia zastawia parking przed budynkiem . . . tak ma wyglądać szanowanie obywatela utrzymującego z podatków władzunię ? ! ? zobaczymy jak nadejdzie czas wyborów, jak się władzunia będzie płaszczyła . . .
piipi 13-08-2008 17:14
..czy bedzie uroczyste otwarcie,a tz wylaczenie swiatelek w towarzystwie Pana Prezydenta ?.
piipi 13-08-2008 20:04
..ten pan na zdj.nr.1 ..jest fajny,bo nie boi sie kabelkow !.
~jurbiel 13-08-2008 21:22
Są u nas i słuszne graffiti, wystarczy poczytac Nowiny. Tam z dumą piszą o powstanu nowego grafiti w jelonce, i wiedzą nawet kto te bohomazy robi. Oto co tam piszą "W Jeleniej Górze powstało graffiti odnoszące się do łamania praw człowieka w Chinach. - To nasz protest przeciwko temu, co się dzieje w tym państwie – informują członkowie Grupy 3 Fala – autorzy malowidła." To jak to jest z tym graffiti ? Nie dziwmy się poźniej, że nasza jelonka to bohomaz.......
MALKONTENT 13-08-2008 21:40
do piipi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! możesz się wreszcie zamknąć!!! rzygać się już chce jak pod każdym artykułem jaki czytam widzę w komentarzach twoje d...lne przypiski !!! odpuść sobie kobito- please
~oj 13-08-2008 22:08
Polska wlasnie. Najpierw wieszaja nowe (badziewiaste plastikowe) lampy , a potem maluja sciany, ciekawe czy pochlapia?
~promila666 14-08-2008 2:21
vandale pravdopodobniej to zniszcza a viecie dlaczego ? bo dlanich to niejest niszczenie a vrecz przecivnie a ta piipi to by se faceta znalazla albo zmienila.......
~k22 14-08-2008 8:38
Welka szkoda że porządków nie robi się systematycznie.To jest tk jak nie robiąc nic w mieszkaniu przez wiele lat nagle chcemy pokazać się ,że jesteśmy czyścioszki.Miasto jest po prostu brudne.Panie prezydencie a może tak zapraszać co tydzień inną delegację zagraniczną.Oj byłoby rewelacyjnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group