• Wtorek, 22 października 2019
  • Godz. 9:11
  • Imieniny: Korduli, Filipa, Halki, Salomei
  • Czytających: 3960
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wielkie brzmienie pięciu akordeonów! U Zbawiciela

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 18 października 2010, 11:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 listopada 2010, 18:56
Autor: TEJO
Fot. Organizator
Przystań Twórcza Cieplickie Centrum Kultury zaprasza na wydarzenie muzyczne warte uwagi nie tylko fanów tak popularnego w ostatnim czasie akordeonu. 1 listopada w Kościele Zbawiciela wystąpi Poznański Kwintet Akordeonowy.

Kto pamięta czasy triumfów Warszawskiego Kwintetu Akordeonowego, kiedy to jeszcze nie było popularnych teleturniejów, a współcześni wirtuozi nie pojawili się jeszcze na świecie? Pewnie coraz mniej osób. Jednak warto przypomnieć sobie tamtą epokę, którą przybliży jeden z nielicznych tego typu zespołów na świecie: Poznański Kwintet Akordeonowy.

– Artyści grają na instrumentach podobnych tylko zewnętrznie do akordeonów tradycyjnych, w odróżnieniu od których posiadają ogromne możliwości brzmieniowe. Muzycy prezentują zróżnicowany repertuar, na który składają się transkrypcje wielkich dzieł dawnych mistrzów, muzyka współczesna, opracowania muzyki popularnej, rozrywkowej oraz oryginalne utwory napisane specjalnie na akordeon lub kwintet akordeonowy – informują organizatorzy z CCK Przystań Twórcza.

Muzycy (Jerzy Siemak, Wiesław Prządka, Waldemar Książczyk, Karol Jankowski, Waldemar Łyczakowski) są absolwentami klasy akordeonu prof. Henryka Krzemińskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, oraz wykładowcami i nauczycielami wszystkich poziomów szkolnictwa artystycznego w Polsce.

Artyści koncertują z niezwykłym powodzeniem na całym świecie, a w maju 1990 roku Kwintet został laureatem GRAND PRIX Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Paryżu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~:) 18-10-2010 21:44
Super! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group