Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10310
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

z kraju: Wielki sukces naszego pilota rajdowego

Wtorek, 8 grudnia 2009, 14:04
Aktualizacja: Sobota, 12 grudnia 2009, 21:38
Autor: ahawer
z kraju: Wielki sukces naszego pilota rajdowego
Łukasz Włoch, rajdowy pilot, pochodzący z Jeleniej Góry odniósł swój kolejny, wielki sukces. Tym razem Łukasz wraz ze swoim kierowcą Mariuszem Stecem zajęli czwarte miejsce w 47. Rajdzie Barbórki.

Po raz czwarty zwycięzcą rajdu został Tomasz Kuchar pilotowany przez Daniela Dymurskiego. Mistrz pokonał o 2,5 sekundy Lucę Rossettiego i o 13 Michała Sołowowa. Zwycięstwo przypieczętował będąc najszybszym także na trasie ostatniego odcinka specjalnego - Kryterium Asów Karowa.

Rajd Barbórki Warszawskiej to najbardziej prestiżowa impreza samochodowa w naszym kraju. Magia Barbórki co roku przyciąga czołowych polskich zawodników, na co dzień rywalizujących nie tylko w rajdach, ale także innych dyscyplinach sportu motorowego: w wyścigach płaskich i górskich czy rallycrossie. W tym roku na starcie zjawiło się ponad 120 załóg.

Jeleniogórzanin przy ogłuszającym dopingu kilkudziesięciu tysięcy widzów zgromadzonych przy trasie oraz milionami kibiców przed ekranami telewizorów zajął miejsce tuż poza podium. Czwarte miejsce uważane jest zawsze za najbardziej pechowe.

Po zakończeniu rajdu Łukasz Włoch powiedział nam: „ Z jednej strony jesteśmy bardzo zadowoleni. Daliśmy z siebie wszystko. Do miejsca na prestiżowym podium zabrakło nam ułamek sekundy. Z drugiej jednak strony uplasowanie się pośród tak doborowego towarzystwa, uważam za nasz duży sukces. W końcu wyprzedziliśmy takie sławy, jak Kuzaj, Sołowow , Frycz, Grzyb, Kajetanowicz, van den Heuvel i Bouffier.”

Łukasz Włoch dłuższą relacje z tego prestiżowego rajdu zda Jelonce.com w piątek po powrocie do rodzinnego miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
754
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group