Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 6557
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wielkanocny festiwal muzyczny – warto tam być

Wtorek, 20 marca 2018, 12:23
Autor: Org
Region: Wielkanocny festiwal muzyczny – warto tam być
Fot. Organizator
Już wkrótce 10. edycja Concerti Pasquali – wielkanocnego festiwalu muzycznego w Dolinie Pałaców i Ogrodów. Gwiazdą będzie Maciej Obara – pochodzący z Jeleniej Góry saksofonista, którego najnowsza płyta właśnie została nominowana do nagrody Fryderyka 2018. Maciej zagra recital w Pałacu Wojanów w Wielkanocny Poniedziałek o 17:00. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Ponadto, w Wielki Piątek (30.03) w Domu Gerharta Hauptmanna Marcin Armański zagra m.in. przepiękny utwór J. Pachelbela Hexachordum Apollinis na zbudowanym przez siebie klawikordzie. Wstęp na ten koncert także będzie wolny. - W Wielką Sobotę i Niedzielę zapraszamy na recitale wokalne z fortepianem. Baryton Sebastian Szumski zaśpiewa pieśni Mieczysława Karłowicza i Johannesa Brahmsa, a Anna Patrys, swoim mocnym sopranem, docenionym m.in. na prestiżowym konkursie dla sopranów dramatycznych im. Elizabeth Connell w Sydney zaśpiewa Stabat Mater L. Boccheriniego w Pałacu Staniszów – zachęcają do udziału organizatorzy.

Festiwal otworzy występ najmłodszych jeleniogórskich muzyków - uczniów szkoły muzycznej w Cieplicach. - Do występu zapraszamy też wszystkich chętnych grających na fortepianie. Zapisy: pasquali.concerti@gmail.com. Koncert odbędzie się w Pałacu Schaffgotschów w Cieplicach w Niedzielę Palmową 25.03.18. Wstęp jest oczywiście woln – informują organizatorzy.

Dla najmłodszych jest festiwalowy konkurs, podczas którego wygrać można m.in. voucher na obiad z najbliższymi w Kukutu Cafe oraz karnet na basen w Pałacu Wojanów. Szczegóły: www.concertipasquali.eu

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
603
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group