Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9244
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wielkanocne klimaty w Muzeum Karkonoskim

Poniedziałek, 8 marca 2010, 9:35
Aktualizacja: 10:29
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wielkanocne klimaty w Muzeum Karkonoskim
Fot. TEJO
Do świąt wielkanocnych niespełna miesiąc, a Muzeum Karkonoskie już proponuje naukę wykonania rozmaitych ozdób świątecznych zgodnie z tradycją ludową. Żadna palma ani pisanka nie mają tyle uroku, co takie wykonane własnoręcznie.

Do końca miesiąca w Muzeum Karkonoskim odbywać się będą wyjątkowe warsztaty, na które placówka zaprasza wszystkich zainteresowanych. Głównie młodzież szkolną, ale nie tylko.

– To cykl zajęć plastycznych związanych z wykonywaniem ozdób wielkanocnych. Celem warsztatów jest popularyzacja tradycji zdobienia pisanek różnymi, często zapomnianymi technikami m.in. metodą batikową – zapowiada Aneta Firszt z działu edukacji MK.

Muzeum pragnie rozbudzić czynne zainteresowanie młodzieży szkolnej tradycją Świąt Wielkiej Nocy. Dzięki temu możliwe jest rozwijanie zdolności artystycznych i plastycznych poprzez samodzielne wykonanie ozdób wielkanocnych: palm, pisanek i innych ozdób. – Przybliżenie zwyczajów i tradycji wspólnego rodzinnego świętowania z pewnością sprzyjać będzie głębszemu przeżyciu świąt i wielkanocnej atmosferze – mówią organizatorzy.

Szczególnie zapraszamy na spotkania niedzielne 14 i 21 marca w godz. 10.00 – 15.00 - dodaje Aneta Firszt. -Warsztaty weekendowe kierowane są do rodzin oraz wszystkich zainteresowanych w poznaniu tradycyjnej, ludowej techniki ozdabiania wydmuszek i tworzenia palm wielkanocnych.

Projekt dofinansowuje Miasto Jelenia Góra.
Więcej informacji na nowej stronie internetowej placówki: www.muzeumkarkonoskie.eu

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group