Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 3364
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Wielka klapa w Karkonoszach

Wtorek, 4 marca 2008, 9:47
Aktualizacja: 9:49
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Wielka klapa w Karkonoszach
Fot. Archiwum
Bardzo nieudany sezon zimowy już zaczynają podsumowywać gestorzy turystyki w karkonoskich kurortach. Wnioski nie są optymistyczne. Było mało śniegu, a innych atrakcji, które mogłyby przyciągnąć turystów – brak.

Pisze o tym Polska Gazeta Wrocławska we wtorkowym wydaniu. Zima była fatalna. Choć najchłodniejsza pora roku jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, już teraz wiadomo, że mijający sezon był jednym z najgorszych w ciągu ostatnich lat.

W Karpaczu tylko przez sześć dni można było dośnieżać nartostrady, a przez prawie miesiąc – z powodu wiatrów – nie działał wyciąg krzesełkowy na Kopę. Minorowe nastroje panują wśród hotelarzy. Jeden z nich mówi, że ratują ich tylko zorganizowane grupy z zakładów pracy.

Pracownicy informacji turystycznych sami mówią, że turyści coraz częściej pytają o inne atrakcje niż śnieg. A tych w górach jest jak na lekarstwo. Goście w Karpaczu z utęsknieniem czekają na otwarcie kompleksu hotelowego Gołębiewski, gdzie będzie mnóstwo innych rozrywek (park wodny i kręgielnie). Drobni gestorzy nie boją się molocha. – Ludzie będą korzystać z atrakcji w hotelu, ale noclegi wykupią w mniejszych pensjonatach, bo u Gołębiewskiego barierą będzie cena – mówią.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group