Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7775
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Wielka drukarnia w kamiennogórskiej strefie ekonomicznej

Piątek, 15 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:13
Autor: Jarosław Buzarewicz "Mo-Ja" Multimedia
Największy wydawca magazynów w Polsce buduje swój zakład w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Drukarnia zatrudni 250 osób. Zainwestuje 85 mln euro.

Grupa Wydawnicza BAUER miała do wyboru kilkadziesiąt lokalizacji w Polsce. Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości zaoferowała uzbrojony teren. Budowany zakład znajduje się w pobliżu projektowanego węzła autostrady, co ma ogromne znaczenie. Witold Woźniak, prezes Wydawnictwa BAUER nie ukrywa, że zapotrzebowanie na druk czasopism w tej części Europy jest ogromne. Wydawnictwo liczy na rynek ukraiński i rosyjski. W Wykrotach, gdzie zlokalizowana jest kamiennogórska podstrefa, będą pracować unikatowe urządzenia, jedyne na świecie. Firma szkoli już pracowników w Niemczech, Szwajcarii i Polsce. Produkcja ruszy w lutym 2006 roku.

Wszystkie zakłady działające w kamiennogórskiej strefie, a jest ich 20 zatrudniają około 2 tys. osób. W tym roku zatrudnienie wzrośnie o min. 25 proc. Jak zapewnia prezes strefy Marek Proskura, zostanie wydanych 10 kolejnych zezwoleń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group