Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 5112
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wiele wiedzą o finansach. Po kursie w bibliotekach

Czwartek, 7 kwietnia 2016, 7:35
Aktualizacja: Piątek, 8 kwietnia 2016, 7:49
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Wiele wiedzą o finansach. Po kursie w bibliotekach
Fot. Archiwum Organizatora
W bibliotece w Karpnikach zakończył się kurs dla grupy początkującej "O finansach w bibliotece" w ramach FRSI, a uczestnicy odebrali we wtorek (5.04) certyfikaty i gratulacje. – Istotą projektu była edukacja finansowa osób dorosłych, głównie po 50. roku życia– informuje Grzegorz Truchanowicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach.

Podczas spotkań organizowanych i prowadzonych przez odpowiednio przeszkolonych bibliotekarzy, uczestnicy dowiedzieli się, jak założyć elektroniczne konto w banku, w jaki sposób sprawdzić oprocentowanie kredytu, jak skutecznie zarządzać domowym budżetem.

Do tej pory w kursach w 274 bibliotekach wzięło udział blisko 6.500 osób. W tegorocznej edycji bierze udział 98 bibliotek szkoląc ponad 2.000 osób, w tym biblioteki w Mysłakowicach i Karpnikach.

- W kursie organizowanym w naszej bibliotece wzięło udział 10 osób, które przez pięć tygodni spotykały się, aby zdobyć wiedzę o tematyce ekonomicznej i podnieść kwalifikacje komputerowe. Uczestnictwo w zajęciach pozwoliło kursantom zdobyć praktyczną wiedzę o domowych finansach, co pozwali im w przyszłości na lepsze wykorzystanie i bezpieczne dysponowanie środkami oraz ułatwi zarządzanie domowym budżetem – wymienia Grzegorz Truchanowicz. - Pracownicy bibliotek natomiast zdobyli nowe umiejętności i wiedzę przydatną w pracy z mieszkańcami i co najważniejsze pozyskali nowych czytelników. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim kursantów za udział i aktywne uczestnictwo w proponowanych zajęciach i zapraszamy na kolejne za rok – dodaje dyrektor GOK.

Organizatorem kursu był Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach - Biblioteka Publiczna. Projekt był realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group