Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3535
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Wieczór z Hanną Bakułą

Środa, 13 października 2021, 7:00
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Wieczór z Hanną Bakułą
Fot. Maciej Chyra
W hotelu Platinum Mountain Hotel & Spa odbył się wyjątkowy wernisaż prac Hanny Bakuły. Jego zwieńczeniem był wieczór autorski tej znanej polskiej artystki – malarki, pisarki i publicystki.

Hanna Bakuła przybyła w Karkonosze na specjalne zaproszenie hotelu, by zaprezentować swoje wyjątkowe pastele kwiatowe, które malarka tworzyła w okresie pandemii, a także opowiedzieć o barwnych życiowych doświadczeniach zebranych w książkach artystki. Nie bez powodu Hanna Bakuła wybrała ten hotel na miejsce swojego wernisażu. Jako mała dziewczynka przebywała w Szklarskiej Porębie. Już wtedy zachwyciła ją lokalna sztuka, która do dziś prezentowana jest w galeriach, na ulicach i miejskim deptaku.

Sztuka była od początku ważnym elementem wystroju naszego hotelu – wyjaśnia Radosław Dworzyński, dyrektor generalny Platinum Mountain Hotel & Spa. - Nadaje mu charakteru i oddaje klimat karkonoskiego stylu. Nasza autorska idea ART By Platinum, podkreślająca istotną rolę szeroko rozumianej sztuki w tym miejscu, zrodziła się ze współpracy z lokalną społecznością artystyczną. Promujemy artystów i lokalną tradycję. Z szacunku do tej części Karkonoszy, będącej poniekąd kolebką sztuki, rzeźby i malarstwa, chcieliśmy oddać część tego artystycznego klimatu we wnętrzach naszego hotelu. Cieszą nas niezmiernie estetyczne walory, którymi możemy zachwycać naszych gości, z drugiej zaś strony dajemy artystom możliwość prezentacji swoich prac przed szerszym gronem odbiorców – dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

29
88%
Cieszy
1
3%
Hahaha
2
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group