Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9681
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wieczór autorski Jana Hanca w Książnicy Karkonoskiej

Sobota, 7 marca 2015, 7:39
Aktualizacja: 12:18
Autor: Manu
Jelenia Góra: Wieczór autorski Jana Hanca w Książnicy Karkonoskiej
Fot. Organizator
W środę (11.03) o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej (przy ul. Bankowej 27, III piętro) odbędzie się wieczór autorski Jana Hanca pt. “Podróż zimowa”. Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie “Jeleniogórski Klub Literacki”.

Jan Hanc urodził się na Polesiu. Mieszka i tworzy w Jeleniej Górze. Jest członkiem Stowarzyszenia “Jeleniogórski Klub Literacki”. Po studiach na Uniwersytecie Wrocławskim poświęcił się budzeniu pasji młodych na piękno literatury i sztuki. W roku 2004 wydał tom “Fuga z Gór Izerskich”. Rok później ukazał się tom “Poezje”, a w 2009 – “Złe urodzenie”.

“Podróż zimowa” jest zbiorem esejów, opowiadań, wierszy, w których Jan Hanc zdradzając swą wrażliwość i erudycję językiem poetyckim opiewa osobliwe doświadczoną i krwawiącą Ojczyznę. Tło jego przemyśleń stanowi rodzima przyroda i kultura, korzeniami sięgająca do wartości i ideałów antycznych. Historie opowiadane przez Pisarza z żarliwością i pasją są bogatym źródłem wiedzy o polskiej literaturze, obyczajach, sposobach myślenia…” [A. B. Jagiełłowicz]

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group