Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4220
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 grudnia 2017, 7:01
Autor: AP
Fot. Użyczone/AP
Szkoła Podstawowa Nr 15 w Jeleniej Górze – Sobieszowie włączyła się w ogólnopolską akcję "Szlachetna Paczka". Dzięki ludziom dobrej woli i wielkiego serca, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, wyjątkowe świąteczne prezenty trafiły do rodziny potrzebującej pomocy.

Jak podkreślają wolontariusze, nauczyciele, uczniowie i rodzice impuls do działania dała im historia starszego małżeństwa wychowującego 5-letnią niepełnosprawną wnuczkę. Pomimo trudnej sytuacji, w domu jest czysto i schludnie. Wszyscy wspierają się w trudnych chwilach . A ta chwyta za serce.

- Nasza społeczność szkolna z tak wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji, że udało się nam zgromadzić aż 47 świątecznych paczek z artykułami żywnościowymi, środkami czystości, kosmetykami, farbą malarską, odzieżą, obuwiem dla dziewczynki, kołdrą oraz upominkami, słodyczami, książkami, zabawkami i ukochany My Little Pony.

- Duża ilość darów, zaangażowanie wolontariuszy oraz ofiarność dzieci i dorosłych pozwoliły na udzielenie pomocy i wsparcia potrzebującej rodzinie. Wszystkim darczyńcom, wolontariuszom serdecznie dziękuję - powiedziała wzruszona Justyna Kalisz - koordynator akcji.

- Otrzymaliśmy także informację zwrotną od wolontariuszy "Szlachetnej Paczki" oraz obdarowanej rodziny. Wiemy, że momentowi wręczania paczki towarzyszyły łzy wzruszenia oraz wielka radość, a także zaskoczenie ilością przekazanych podarków - dodała.

Rodzina: - Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za te dary. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i życzymy wesołych i zdrowych świąt. Szczęśliwa dziewczynka wręczyła wolontariuszom własnoręcznie namalowany rysunek z prośbą o przekazanie uczniom SP15.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~AD966 12-12-2017 8:09
Jeden dzień w roku a co z pozostałymi? Sprawiedliwe państwo dba o swych obywateli cały rok,Dziś państwo wyznaniowe dba tylko o wybrańców .Kiedyś Świeta były wesołe ,dziś zioną obłudą i wazeliną .
~ 12-12-2017 10:00
Jeden dzień w roku a co z pozostałymi?już się szykuje będzie dośtawa świeżej sałaty Wośp
~ 12-12-2017 21:37
Czyżby ? To dlaczego tak wielu się pcha do władzy( nie wyłączając a wręcz przeciwnie,obecnej władzuni),aby brać a dać to mogą tylko w pysk?Może tak mniej obłudy ?Słuchałam kiedyś przy jakiejś tam okazji wypowiedż księdza organizatora tej akcji. Wylał publicznie na osoby potrzebujące wsparcia kubeł pomyj, slownych pomyj. Nie bez racji, co prawda, to prawda..A TERAZ ta inicjatywa wali w moim odczuciu obłudą.Gdybym uprzednio nie słyszała wypowiedzi księdza, uznałąbym rzecz za szlachetną a tak...
~# 12-12-2017 22:14
Szlachetna paczka nie jest po to by dawać za darmo. Inne organizacje dają stertę puszek, i co ludzie z tego mają? Liczą na pieniądze bez wkladania w to pracy. Paczka nie daje tak po prostu ona mobilizuje do dalszej pracy. Ludzie nie dostają byle czego tylko żeczy które są im najpotrzebniejsze, co mobilizuje ich do dalszej pracy nad sobą. A na przykład jest kobieta bardzo chora wychowujaca samotnie córkę, czy jest ona w stanie z renty kupić jej prezent zorganizować święta? Nie i macie odpowiedź. To nie trwa przez cały rok bo święta Bożego Narodzenia są jedne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group