Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 4028
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu

Wtorek, 12 grudnia 2017, 7:01
Autor: AP
Jelenia Góra: Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu
Fot. Użyczone/AP
Szkoła Podstawowa Nr 15 w Jeleniej Górze – Sobieszowie włączyła się w ogólnopolską akcję "Szlachetna Paczka". Dzięki ludziom dobrej woli i wielkiego serca, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, wyjątkowe świąteczne prezenty trafiły do rodziny potrzebującej pomocy.

Jak podkreślają wolontariusze, nauczyciele, uczniowie i rodzice impuls do działania dała im historia starszego małżeństwa wychowującego 5-letnią niepełnosprawną wnuczkę. Pomimo trudnej sytuacji, w domu jest czysto i schludnie. Wszyscy wspierają się w trudnych chwilach . A ta chwyta za serce.

- Nasza społeczność szkolna z tak wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji, że udało się nam zgromadzić aż 47 świątecznych paczek z artykułami żywnościowymi, środkami czystości, kosmetykami, farbą malarską, odzieżą, obuwiem dla dziewczynki, kołdrą oraz upominkami, słodyczami, książkami, zabawkami i ukochany My Little Pony.

- Duża ilość darów, zaangażowanie wolontariuszy oraz ofiarność dzieci i dorosłych pozwoliły na udzielenie pomocy i wsparcia potrzebującej rodzinie. Wszystkim darczyńcom, wolontariuszom serdecznie dziękuję - powiedziała wzruszona Justyna Kalisz - koordynator akcji.

- Otrzymaliśmy także informację zwrotną od wolontariuszy "Szlachetnej Paczki" oraz obdarowanej rodziny. Wiemy, że momentowi wręczania paczki towarzyszyły łzy wzruszenia oraz wielka radość, a także zaskoczenie ilością przekazanych podarków - dodała.

Rodzina: - Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za te dary. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i życzymy wesołych i zdrowych świąt. Szczęśliwa dziewczynka wręczyła wolontariuszom własnoręcznie namalowany rysunek z prośbą o przekazanie uczniom SP15.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group