Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 5857
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Widmo strajku na torach

Wtorek, 21 marca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Widmo strajku na torach
Fot. Krzysiek
Kolejarze rozpoczęli we wtorek akcję protestacyjną. Na razie rozdają podróżnym ulotki o możliwości likwidacji lokalnych połączeń. Nie wykluczają przerwania pracy.

– Urząd Marszałkowski we Wrocławiu przeznaczy na dofinansowanie dolnośląskich przewozów kolejowych 40 mln zł. Wciąż jednak nie podpisano umowy z PKP Przewozami Regionalnymi i środki nie zostały przelane na konto spółki – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Zdaniem protestujących to za mało o połowę. Może to spowodować cięcia w rozkładach jazdy i realną likwidację połączeń. Mieszkańcy Jeleniej Góry i Kotliny Jeleniogórskiej mogą spodziewać się wymazania z rozkładu jazdy pociągów do Szklarskiej Poręby, Lwówka oraz Węglińca.

– Jeśli pieniądze na kolej się nie znajdą, możliwości dojazdu do pracy i szkoły pozbawionych zostanie około 12 tys. mieszkańców – ostrzegają kolejarze.

Tymczasem urząd marszałkowski nie zamierza dopłacać do kolejowych przewozów regionalnych. Zdaniem jego rzeczniczki Izabeli Zalewskiej urząd już płaci bardzo duże sumy na konto PKP. Dopłat nie będzie, ponieważ urząd nie zamierza ani pokrywać długów przedsiębiorstwa, ani odpowiadać za jego wierzytelności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group