• Wtorek, 25 lutego 2020
  • Godz. 20:38
  • Imieniny: Cezarego, Wiktora
  • Czytających: 8578
  • Zalogowanych: 13
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Widmo strajku na torach

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 21 marca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Krzysiek
Kolejarze rozpoczęli we wtorek akcję protestacyjną. Na razie rozdają podróżnym ulotki o możliwości likwidacji lokalnych połączeń. Nie wykluczają przerwania pracy.

– Urząd Marszałkowski we Wrocławiu przeznaczy na dofinansowanie dolnośląskich przewozów kolejowych 40 mln zł. Wciąż jednak nie podpisano umowy z PKP Przewozami Regionalnymi i środki nie zostały przelane na konto spółki – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Zdaniem protestujących to za mało o połowę. Może to spowodować cięcia w rozkładach jazdy i realną likwidację połączeń. Mieszkańcy Jeleniej Góry i Kotliny Jeleniogórskiej mogą spodziewać się wymazania z rozkładu jazdy pociągów do Szklarskiej Poręby, Lwówka oraz Węglińca.

– Jeśli pieniądze na kolej się nie znajdą, możliwości dojazdu do pracy i szkoły pozbawionych zostanie około 12 tys. mieszkańców – ostrzegają kolejarze.

Tymczasem urząd marszałkowski nie zamierza dopłacać do kolejowych przewozów regionalnych. Zdaniem jego rzeczniczki Izabeli Zalewskiej urząd już płaci bardzo duże sumy na konto PKP. Dopłat nie będzie, ponieważ urząd nie zamierza ani pokrywać długów przedsiębiorstwa, ani odpowiadać za jego wierzytelności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Jeleniogórzanin 21-03-2006 20:53
No i niestety temat kolei wraca jak bumerang.Z jednej strony kupuje się nowy szynobus, z drugiej brak środków na to zeby w ogóle jeżdził.Całkowite nieporozumienie!Jedynym rozwiązaniem, żeby na lokalnych torach zapanował wreszcie porządek i normalność, to oddanie torów w ręce prywatne!!!Niestety PKP to archaiczny worek z dziurawym dnem, łakomy tylko na publiczne pieniądze.Jednym słowem czas na koleje prywatne!!!
~To nie do końca tak jest 22-03-2006 13:45
Są i środki na jego eksploatację, tylko - jak sam słusznie zauważasz - ich wielkość w zupełności zadowoliłaby takich przewoźników, jak DB czy CD, lecz niestety nie PKP. Ten ostatni natomiast jak pies gospodarza - sam nie zje, ale innego na tory nie wpuści. A nie wpuści dlatego, że w mig okazałoby się, że za oferowane przez samorząd wojewódzki pieniądze można z powodzeniem utrzymać taką lokalną trasę. Oczywiście bez 95-procentowych narzutów na administrację i inne świty związkowo-rodzinne w PKP.
~piter 22-03-2006 13:46
szkoda ale chyba kasy na kolej z wrocławia niedostaniemy
~podróżny (były) 22-03-2006 17:27
Kolejarze zróbcie u siebie porządek, a nie wciągajcie do swoich rozgrywek podróżnych. Przejazd do Wrocławia trwa około 4 godz.to mówi za siebie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group