Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6386
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wichoś również trenuje

Piątek, 5 czerwca 2020, 15:01
Aktualizacja: 16:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wichoś również trenuje
Fot. Tomek Raczyński
Sportowe życie w Kotlinie Jeleniogórskiej powoli wraca do normy. Zespoły z różnych dyscyplin wróciły do treningów. Przygotowania do następnego sezonu rozpoczęły grupy młodzieżowe Wichosia.

Grupy młodzieżowe trenują od 1 czerwca.

W czerwcu i lipcu będziemy trenować na obiektach zewnętrznych Szkoły Podstawowej Nr 11. Mamy też w planie zajęcia terenowe, aby budować wytrzymałość. Chcemy też zaliczyć Śnieżkę z przewodnikiem. Ze względu na obecną sytuację chcemy uatrakcyjnić zajęcia - powiedział Rafał Sroka, trener Wichosia.

Nowy sezon prawdopodobnie rozpocznie się w październiku. Trener żałuje, że nie udało się dokończyć minionego sezonu.

Szkoda, bo mieliśmy szansę na Mistrzostwo Dolnego Śląska (jako SP 11). Kadetki Wichosia też miały możliwość zagrania w ćwierćfinale Mistrzostw Polski - dodał R. Sroka.

W sierpniu do treningów ma wrócić zespół seniorek (II liga), jednak będzie uzupełniony o młodsze wychowanki.

Wichoś zamierza zgłosić do następnego sezonu cztery drużyny młodzieżowe, z rocznika: 2003, 2005, 2007 i 2008, a także wspomnianą ekipę seniorek, która była bliska wywalczenia sportowego awansu. Jak przyznaje trener, nie ma planów wykupienia dzikiej karty do I ligi.

Do tego trzeba mieć bardzo dobre zawodniczki. Mamy dopiero sześć roczników klas sportowych w Jeleniej Górze i to jeszcze za wcześnie, żeby prognozować potencjał pierwszoligowy. Nie chodzi o to, żeby przegrywać, tylko mieć fajny, młody zespół, który będzie reprezentował Jelenią Górę i wygrywał - dodał R. Sroka.

Twoja reakcja na artykuł?

5
42%
Cieszy
6
50%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group