Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4828
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wicepremier Gowin przedstawił kandydatkę Porozumienia

Niedziela, 7 kwietnia 2019, 8:25
Aktualizacja: Wtorek, 9 kwietnia 2019, 6:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wicepremier Gowin przedstawił kandydatkę Porozumienia
Fot. Przemek Kaczałko
Jarosław Gowin gościł wczoraj (6.04) na chwilę w Jeleniej Górze, aby przedstawić kandydatkę swojego ugrupowania do Parlamentu Europejskiego, na listach Zjednoczonej Prawicy. O przepustkę do Brukseli ma powalczyć Beata Żołnieruk z Wałbrzycha – nr 9 na liście kandydatów w okręgu dolnośląsko–opolskim.

Na wstępie konferencji prasowej Jarosław Gowin podkreślił, że w Parlamencie Europejskim powstaje 80 procent przepisów, które obowiązują w Polsce.

To jest wymierna miara tego, jak ważne wybory przed nami - mówił lider Porozumienia, który chce, aby w Brukseli znaleźli się ludzie sukcesu, którzy swoją działalnością pokazali, że potrafią być skuteczni. - Wystawiamy przedsiębiorcę reprezentującego szczególnie ważną branżę, czyli transport - kontynuował J. Gowin.

Kandydatka z ramienia Porozumienia zaznaczyła, że podpisuje się pod wyborczą deklaracją Prawa i Sprawiedliwości. Zapewnia, że jest wielką zwolenniczką Unii Europejskiej.

Wicepremier nawiązał też do ostatnich decyzji Parlamentu Europejskiego dotyczących transportu oraz tzw. "ACTA 2".

Opowiadamy się za swobodną konkurencją, ale na takich samych - sprawiedliwych zasadach. Nie możemy się zgodzić, abyśmy byli traktowani jako obywatele, w tym przypadku przedsiębiorcy - drugiej kategorii. Konsekwentnie opowiadamy za wolnością słowa, dostępu do internetu. Cudzej własności nie można kraść, a europosłowie PiS proponowali poprawki, które by równoważyły prawa internautów i prawa twórców - zapewnia były polityk Platformy Obywatelskiej.

W konferencji wziął udział również senator Krzysztof Mróz, który zachęca do udziału w wyborach 26 maja 2019 roku oraz oddanie głosu na kandydatów Zjednoczonej Prawicy.

Lista PiS:
1. Anna Zalewska
2. Beata Kempa
3. Sławomir Kłosowski
4. Andrzej Kisielewicz
5. Aleksander Szwed
6. Rafał Ślusarz
7. Katarzyna Czochara
8. Jacek Baczyński
9. Beata Żołnieruk
10. Mirosława Stachowiak-Różecka.

Twoja reakcja na artykuł?

11
23%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
9%
Złości
32
68%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group