Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 26 kwietnia
Imieniny: Marii, Marzeny
Czytających: 17020
Zalogowanych: 74
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wiatr wciąż robi szkody

Wtorek, 31 marca 2015, 9:17
Aktualizacja: 10:14
Autor: Mea
Zerwana blacha z domu w Staniszowie oraz antena w Szklarskiej Porębie i połamane drzewa w Podgórzynie i Kopańcu to skutki silnego wiatru, który wiał wczoraj (30.03).

- Po godz. 14.00 w domu mieszkalnym w Staniszowie wiatr zerwał częściowo blachę z dachu, która zwisała i zagrażała mieszkańcom. Strażacy zdjęli ją przy pomocy 37-metrowej drabiny mechanicznej - poinformował Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Ok. godz. 15.00 na drogę do Borowic w Podgórzynie spadło drzewo, blokując przejazd. Strażacy usunęli je.

- Z kolei w Szklarskiej Porębie po godz. 17.00 wiatr zerwał mocowanie anteny satelitarnej, która była zamontowana na budynku mieszkalnym przy ul. 1 Maja. Antena zwisała i zagrażała przechodniom. Strażacy zdemontowali ją - informował oficer.

Natomiast przed godz. 19.00 w Kopańcu pęknięte konary zwisały nad jezdnią i zagrażały kierowcom. Straż pożarna wycięła je.

Dzisiaj nadal wieje silny wiatr i są śnieżyce. Straż pożarna apeluje o ostrożność.

Sonda

Te imiona noworodków królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
338
Zofia
31%
Rozalia
13%
Julia
42%
Mia
14%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Zmiany klimatu w Polsce – Zobacz je na własne oczy
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Edukacja
Nagrody dla młodzieży
 
Sudeckie hotele i schroniska PTTK
Perły Sudetów – szlaki spod Szwajcarki
 
Edukacja
Maturzyści skończyli rok szkolny
 
Inwestycje
Roboty na Mostowej
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group