Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 6270
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Wiatr mniejszy, pogoda niepewna

Piątek, 6 stycznia 2012, 8:50
Aktualizacja: 8:51
Autor: Angela
Bardzo silne porywy wiatru, które utrudniały mieszkańcom życie od minionej środy, dziś osłabną. Kłopotów może jednak przysporzyć aura.

Strażacy wielokrotnie interweniowali tam, gdzie wiatr wyrządził szkody. Wczoraj rano w Borowicach dwa powalone drzewa blokowały przejazd drogą na Podgórzyn. Wiatr zerwał też blachę z dachu budynku przy ul. Kochanowskiego w Jeleniej Górze. W Karpaczu przy ul. Parkowej drzewo zawisło nad linią wysokiego napięcia. Przy ul. Michałowickiej w Jeleniej Górze strażacy usuwali drzewo z jezdni. Przejazd blokowały też złamane drzewa w Szklarskiej Porębie przy ul. Hutniczej oraz w Karpaczu przy ul. Wolnej.

W Miłkowie złamany konar drzewa zawisł nad budynkiem mieszkalnym a w Karpaczu przy ul. Konstytucji 3 Maja obalone drzewo spoczęło na kiosku ruchu. Sprzedawcy nic się nie stało, a uszkodzona została tylko reklama. Konary spadły też na ścieżkę rowerową przy ul. Jana Pawła II w Jeleniej Górze.

– Nikt nie ucierpiał. Nie było też poważniejszych zagrożeń. Jednym z największych szkód jakie spowodowała wichura to zniszczenie linii energetycznych przez co prądu od 7.00 rano do południa nie mieli mieszkańcy gmin Stara Kamienica, Miłków i Podgórzyn – mówi Andrzej Marczak, dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jeleniej Górze.

Wraz z wiatrem nad nasz region napłynęło chłodne powietrze polarno-morskie. W górach od wczoraj sypie śnieg, a w powiecie występują opady deszczu ze śniegiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group