Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3439
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: WFOŚiGW przekaże środki dla dolnośląskich szpitali

Środa, 15 kwietnia 2020, 10:01
Aktualizacja: Sobota, 18 kwietnia 2020, 6:16
Autor: Przemek Kaczałko
Region: WFOŚiGW przekaże środki dla dolnośląskich szpitali
Fot. Alexas_Fotos z Pixabay
Pięć dolnośląskich szpitali otrzyma 250 tys. złotych na utylizację ubrań ochronnych i maseczek wykorzystywanych podczas walki z koronawirusem – informuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
Pieniądze zostaną przekazane do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, gdzie trafiają jeleniogórzanie, a także do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Jerzego Gromkowskiego, Specjalistycznego szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Każda z placówek otrzyma kwotę 50 tyś. zł - powiedziała Anna Korneć-Bartkiewicz, pełnomocnik zarządu WFOŚiGW.

Wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu zostanie udzielone w uzgodnieniu z wojewodą dolnośląskim. Ta pomoc jest częścią ogólnopolskiej akcji wspierania szpitali walczących z epidemią koronawirusa - dodaje WFOŚiGW.

Pamiętajmy o tym, że każdy ze szpitali „produkuje” odpady w postaci zużytych maseczek, kombinezonów czy rękawiczek. Stanowią one realne zagrożenia dla zdrowia i środowiska. Obecnie ich ilość jest ogromna, co wiąże się z koniecznością ponoszenia zwiększonych kosztów. Fundusz zawsze reagował i udzielał wsparcia w sytuacjach wyjątkowych, tak jest i tym razem - dodała A. Korneć-Bartkiewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

8
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
9%
Smuci
1
9%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group