Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 7572
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wesele na głównym

Wtorek, 8 grudnia 2009, 7:57
Aktualizacja: Środa, 9 grudnia 2009, 7:57
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wesele na głównym
Fot. TEJO
Miała być dyskoteka, sklep z fasfoodami, restauracja, a będzie... dom weselny. Mowa o wydzielonej z jeleniogórskiego dworca PKP części o powierzchni 1540 m kwadratowych. Obecnie trwa tam remont, a pierwsze wesele na dworcu odbędzie się w kwietniu przyszłego roku.

Administracja Dworca PKP w Jeleniej Górze długo nie mogła znaleźć chętnego na wydzierżawienie wydzielonej w połowie minionego roku części użytkowej. Po przeprowadzonym remoncie spora powierzchnia pozostawała pusta
Jesienią znalazł się jednak inwestor z Jeleniej Góry, który na zagospodarowanie tego lokalu ma oryginalny pomysł.

– Lokal o powierzchni 1540 metrów wynajęliśmy na czas nieokreślony. Po zakończonym remoncie ma zostać tam uruchomiony dom weselny, w którym będą odbywały się uroczystości ślubne, komunijne itp. Według zapowiedzi, lokal zostanie otwarty w kwietniu 2010 roku – mówi Iwona Konat z administracji dworca PKP w Jeleniej Górze. Hol dworca będzie stylizowany na dawne czasy, a pośrodku stanie drezyna na kawałku torowiska. Będzie to także miejsce na galerię związaną z kolejnictwem.

Kim jest nowy inwestor? Tego administracja zdradzić nam nie chciała, swoją decyzję tłumacząc ochroną danych osobowych. A jak ten pomysł odbierają sami jeleniogórzanie? Są bardzo zaskoczeni.

– Otworzenia domu weselnego na dworcu może przynieść obopólne korzyści dla PKP i firmy wynajmującej lokal. Być może goście zaczną na uroczystości organizowane w nowym lokalu dojeżdżać pociągami, a z lokalu na dworcu zaczną korzystać pasażerowie – żartują.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
403
Tak
28%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group