Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 15219
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wernisaż wystawy malowanej… kawą w Kromnowie

Środa, 30 stycznia 2013, 7:51
Aktualizacja: 7:53
Autor: Mea
Region: Wernisaż wystawy malowanej… kawą w Kromnowie
Fot. Archiwum Organizatora
Już w piątek (1 lutego) o godz. 17.00 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie odbędzie się kolejny wernisaż, tym razem prac Jolanty Duszy, która maluje kawą. Wstęp jest wolny.
– Tym razem spotkamy się ze sztuką, która u nas jeszcze nie gościła i sami jesteśmy jej bardzo ciekawi – zapowiada Violetta Pietrzak z AGI.

Rozpuszczalna kawa, która zwykle ląduje w filiżankach, tu wykorzystywana jest jako główny składnik obrazów. Zmieszana z białą farbą tworzy ciepłe, delikatne i przyciągające uwagę kompozycje.

- Na malarstwo Jolanty Duszy natknęłam się dzięki Justynie Nawrot, która jako jedyna w Polsce oferuje te kawowe obrazy. Pytana o możliwość organizacji wystawy w Kromnowie od razu pomyślałam: a czemu by nie? Kawa jeszcze przecież w tych progach nie gościła – podkreśliła Violetta Pietrzak.

Malowanie kawą znane jest na całym świecie i doczekało się prawdziwych mistrzów. Jedną z mistrzyń jest chociażby Karen Eland tworząca kawowe reprodukcje znanych obrazów, między innymi Vermeera, który zamknął w swoich dziełach niezwykłe światło i klimat.

Czy na którymś z mistrzów wzoruje się pani Jolanta? Czy jej obrazy pachną kawą? Jak wpadła na pomysł akurat takiej techniki? O to wszystko będzie można spytać podczas wernisażu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
891
Tak
10%
Nie
62%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
TIR w rowie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group