Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9681
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wernisaż wystawy „Jedno w Trzech” w Muzeum Przyrodniczym

Poniedziałek, 5 maja 2014, 8:03
Aktualizacja: 8:05
Autor: Manu
Jelenia Góra: Wernisaż wystawy „Jedno w Trzech” w Muzeum Przyrodniczym
Fot. Organizator
9 maja (w piątek) o godz. 17.00 w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach (przy ul. Cieplickiej 11A w Zespole Pocysterskim) zaprezentowana zostanie wystawa zatytułowana „Jedno w Trzech”. Autorami prac są: Janusz Konecki – malarstwo, Beata Kornicka–Konecka – rysunek oraz Matylda Konecka – ilustracje m.in. do szkockich opowieści.

Janusz Konecki jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (w 1996 r. uzyskała status Akademii Sztuk Pięknych) w Poznaniu (1983) na wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom z grafiki warsztatowej bronił u doc. Tadeusza Jackowskiego (1983). Prezentował swoje prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych w Polsce i za granicą (Czechy, Niemcy, Stany Zjednoczone). Należy do Międzynarodowego Towarzystwa Przyjaciół Mezzotinty w Gdańsku.

Janusz Konecki wraz z żoną artystką plastyk Beatą Kornicką-Konecką, także absolwentką Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby poznańskiej PWSSP, od roku 1994 r. prowadzi Centrum Edukacji Artystycznej w Szklarskiej Porębie oraz Galerię KOKON.

Oprócz edukacji artystycznej dla młodzieży, Beata Kornicka-Konecka była organizatorem międzynarodowych i ogólnopolskich plenerów malarskich oraz innych przedsięwzięć kulturalnych w oparciu o dzieła literackie i muzyczne.

Beata Kornicka-Konecka jest autorką cyklów rysunkowych inspirowanych dziełami literackimi, m.in.: „Dekameron” Giovanniego Boccaccia, „Księga Ducha Gór” Carla Hauptmanna czy „Rękopis znaleziony w Saragossie” Jana Potockiego, a także rysunków z cyklu „Maski I”, „Maski II”, „Maski III” oraz tryptyków: „Femina”, „Samotność Boga”, „Wspomnienia-Zapomnienia” i cyklu „cumulus...” i „Wachlarz życia”.

Matylda Konecka jest ilustratorką. Wychowywała się w rodzinie znanych artystów plastyków, jej rodzice to Janusz Konecki i Beata Kornicka-Konecka. Zajmuje się również malarstwem i projektowaniem graficznym. Jest laureatką wielu konkursów artystycznych, jej prace były prezentowane na kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group