Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6543
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Wernisaż wystawy Angeliki Buczek

Niedziela, 20 marca 2022, 8:48
Autor: WAC
Piechowice: Wernisaż wystawy Angeliki Buczek
Fot. POK
Do 18 kwietnia w galerii Piechowickiego Ośrodka Kultury można oglądać wystawę rękodzieła i rzeźby pn. "Rok mojej twórczości" autorstwa Angeliki Buczek.

Angelika Buczek jest mieszkanką Małej Kamienicy i rękodzielniczką z zamiłowania. Od około10 lat realizuje i rozwija swoją pasję twórczą w Kopańcu prowadząc pracownię o nazwie „ Drzewica”. Zawodowo jest pedagogiem, terapeutką zajęciową, arteterapeutką, muzykoterapeutą oraz animatorką. Wierzy w dobroczynne działanie lecznicze sztuki. W swojej twórczości wykorzystuje wiele technik rękodzielniczych, jak: decoupage, transfer, makramę, wiklinę papierową, malowanie rożnymi technikami, papierową rzeźbę na konstrukcji drucianej, florystykę, stolarkę i rzeźbę w drewnie.

W swoich wytworach odnajduje nie tylko przedmiot, ale także cząstkę siebie – mówi Ewa Romańska z Piechowickiego Ośrodka Kultury. - Wykonywanie prac artystycznych od zawsze sprawiało jej radość i przynosiło poczucie spełnienia. Jak mówi, dopiero uczy się dzielić z innymi tym co robi. Prace wykonuje głównie w drewnie, ale często też maluje. Swoje inspiracje czerpie z przyrody, która ją otacza. Najbardziej fascynują ją drzewa i drewno.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group