Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7852
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Wehikułem czasu” bez patosu

Wtorek, 4 maja 2010, 14:11
Aktualizacja: 14:12
Autor: Organizatorzy
JELENIA GÓRA: „Wehikułem czasu” bez patosu
Fot. Kaczmarski
Wczoraj goście zgromadzeni w restauracji Orient Express udali się w podróż nietypowym środkiem lokomocji – poruszali się wehikułem czasu. Wszystko za sprawą Rady Młodych Stowarzyszenia „Wspólne Miasto”, która zorganizowała koncert, na którym zaprezentowały się młode talenty wokalne, muzyczne i kabaretowe.

Licznie zgromadzoną publiczność, której przeważającą większość stanowiła młodzież, przywitało trzech Pawłów: Bigus, Ćwiąkało i Gluza. Prowadzący już na początku zastrzegli, że mimo tego, iż to koncert patriotyczny, to młodzi artyści nie zaserwują sporej dawki patosu, a wręcz przeciwnie, dostarczą wielu powodów do uśmiechu. Po krótkim wstępie Paweł Gluza, zapowiedział pierwszych artystów i już po chwili ze sceny dały się słyszeć dźwięki „Wehikułu czasu” w interpretacji Beaty Szczudło, Aleksandry Piech, Nesty i Radosława Dawca.

Potem zgodnie z zapowiedzią wszyscy zgromadzeni podróżowali po historycznej trasie, startując w roku 966 i wysiadając na przystanku oznaczonym numerem 2010. – Ideą koncertu było opowiedzenie historii Polski w dość nietypowy sposób, bo 10 najważniejszych naszym zdaniem wydarzeń historycznych, zilustrowaliśmy powszechnie znanymi piosenkami lub skeczami przygotowanymi przez Kabaret Udający Profesjonalnych Aktorów – wyjaśniała Katarzyna Konarczuk.

Tego dnia na scenie zaprezentowali się także: Wojciech Obarzanek, Marcin Kassner, Przemysław Śmiech, Gabi Kowalewska, Jakub Kopaniecki, Paulina Olejniczak, Maciej Wasilewski, Kamil Grodzki, zespół Re-Sight (Sylwia Wojtanowicz, Robert Wiski, Patryk Podsiadło, Michał Łastowski) oraz wspomniany wcześniej kabaret w składzie Wojciech Polak, Bartosz Czarnecki i Michał Trzajna.

Koncert zakończył cytat: „Ojczyznę trzeba kochać i szanować” z piosenki pt. „Wychowanie” w brawurowym wykonaniu zespołu Re-Sight, który bisował przez kilka kolejnych minut. Następnie publiczność nagrodziła oklaskami wszystkich młodych artystów, którzy tego dnia zaprezentowali się na scenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group