Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6259
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Weekend niedoszłych samobójców

Poniedziałek, 4 lipca 2011, 14:45
Aktualizacja: 14:46
Autor: Angela
Troje desperatów weszło na dach i groziło targnięciem się na życie. Wszystkich udało się odwieść od tego zamiaru. Powodem samobójczych myśli były kłopoty rodzinne. Jeden z desperatów może usłyszeć zarzuty pozbawiania wolności swojej dziewczyny oraz stosowania wobec niej gróźb karalnych.

Wczoraj około godz. 12.30 na dach czterokondygnacyjnego budynku przy ul. Piotra Skargi w Jeleniej Górze weszły dwie dziewczyny w wieku 16 i 17 lat.
Jak ustaliła policja, nieletnie najpierw odwiedziły siostrę 16 – latki w jej mieszkaniu, gdzie doszło do awantury. Po kłótni nastolatki weszły przez okno na dach budynku i groziły, że skoczą.

Na miejsce wezwano policję, pogotowie i straż pożarną. Ostatecznie po dwugodzinnych rozmowach od desperackich kroków odwiódł je policyjny negocjator. Dziewczyny zostały oddane pod opiekę lekarza. Jedna z dziewcząt jest dobrze znana wśród lokalnej społeczności. Niejednokrotnie dopuszczała się rzucania w ludzi kamieniami i innymi przedmiotami. Była też notowana za wybicie okna cegłówką w jednym z mieszkań.

W miniony piątek natomiast na dach budynku przy ul. Kopernika w Jeleniej Górze wszedł 27-latek z Żagania. Mężczyzna mieszkał w budynku wraz ze swoją konkubiną, którą jak się okazało, zamykał w domu. Groził jej też, że ją zabije. Kiedy dziewczyna zadzwoniła do swojego ojca, a ten wezwał na miejsce policję, mężczyzna otworzył okno i wyszedł na dach grożąc, że skoczy.

Ostatecznie zrezygnował z tych zamiarów i oddał się w ręce policji. Został zatrzymany i skierowany na badania psychiatryczne do szpitala w Bolesławcu, gdzie obecnie przebywa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group