Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 6319
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wciąż się rodzi, moc truchleje

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 15 stycznia 2010, 17:59
Aktualizacja: 18:00
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej działającej przy Domu Harcerza przypomniały dziś, że choć połowa stycznia za nami – okres Bożego Narodzenia wciąż trwa. Na dowód wychowankowie placówki przedstawili widowisko jasełkowe.

To kolejny pokaz spektaklu „Od Adama i Ewy do Narodzenia Pana” bogato ilustrowanego pieśniami religijnymi oraz popularnymi kolędami. – Dzieci występowały już w Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień”, w schronisku im. Brata Alberta. Tym razem pochwaliły się swoim widowiskiem rodzicom i osobom najbliższym – mówi Kazimierz Piotrowski, przewodniczący Rady Przyjaciół Harcerstwa, gospodarza Międzynarodowego Domu Skauta przy ulicy Wiejskiej, którego wielka sala była areną jasełek.

Występujący – przy fortepianowym akompaniamencie Mariusza Mieszkowskiego – odegrali i odśpiewali poszczególne jasełkowe sceny. Wykonali też jedną kolędę niemiecką, a także jedną zwrotkę „Cichej Nocy” także w języku naszych zachodnich sąsiadów. – Jasełka były bowiem także pokazywane delegacji z Akwizgranu – dopowiada Kazimierz Piotrowski.

Wychowankowie świetlicy przypomnieli także publiczności o trwającym karnawale. Po jasełkach pląsali w rytmie disco i walca, a na koniec zaprosili wszystkich zgromadzonych do wspólnego tańcowania w kółku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

*piipi* 15-01-2010 20:13
.."Cicha noc" ..tekst tej kolędy powstał w Lungau (Austria) i jej kolebką jest Ziemia Salzburska ! .. i nie jest to kolęda niemiecka !
*piipi* 15-01-2010 20:16
..Tejo znowu *fajnie pokazał,ze ma cierpliwość do dzieci ! ~Cieplutki fotki dzieci ..
~olo 15-01-2010 20:57
fajne fotki
~TS 15-01-2010 21:28
Indoktrynacja religijna dzieci (jakąkolwiek religią) powinna być ustawowo zakazana. Pozostaje współczuć tym dzieciom, że decyzje w tej mierze podejmują za nich ich rodzice,niewyedukowani i niezdolni do samodzielnego myślenia.
*piipi* 15-01-2010 21:43
~Pozdrowienia *cieplutkie dla *Fajnych Dzieci i Organizatorów ! .. *ONI przynieśli radość ludziom,którzy ciepła potrzebują !
~czechna 15-01-2010 22:12
Panie Kazimierzu! to już w Domu Harcerza nie prowadzi sie działalności harcerskiej? Czy zamiast poważniejszymi i pożytecznymi działaniami musi Pan zajmowac dzieciarnię pierdołami. O tej porze jasełka, to musztarda po obiedzie. Ja już 10 .01 rozebrałam choinkę i zapomniałam o Bożym Narodzeniu. Ale pan Kaziu lubi, jak widać, wracać do dziecięcych wspomnień.
dolnoślązak 15-01-2010 22:12
Long, long time ago przypomniały mi się międzynarodowe spotkania dzieci i młodzieży. Też śpiewaliśmy "Heilige Nacht", ale także "Podmoskownyije wieczieria". Było miło, wesoło i internacjonalistycznie. Wielkie brawa dla Kazimierza P. Cieszę się, że współczesność nawiązuje do czasu minionego. Także wśród skautów w "schwartz hustach"
dolnoślązak 15-01-2010 22:14
chusty przez "ch"
dolnoślązak 15-01-2010 22:30
Dla ułatwienia dodam ,że "czarne chusty" były zarezerwowane- za czasów Kuroniowego Harcerstwa - ZHP - /1958- 196...?/ w Kotlinie Jeleniogórskiej przez wspaniałą drużynę im. ZAWISZY CZARNEGO. A teraz,jakieś ZHR.Ci przesympatyczni harcerze powinni nosić koloratki...."gdzieś tam... gdzieś tam". I dalej robić" coś tam...coś tam" w imię Boże, co z klasycznym skautingiem nie ma nic wspólnego. Ideologicznie wypaczona myśł. Ideologicznie skancerowany Baden Powell.
~ 16-01-2010 8:58
Dziękuję za piękne zdjęcia dzieci! Jeżeli dla kogoś śpiewanie kolęd to przejaw indoktrynacji to już jego problem! Okres po Bożym Narodzeniu z kolędami trwa w obyczaju do 2 lutego i to wtedy w wielu domach rozbiera się choinki! Ten wczorajszy występ dzieci przed rodzicami był zakończeniem cyklu ich występów. Pierwszy ich występ był przed Bożym Narodzeniem na spotkaniu wigilijnym. Z racji tego, iż dzięki pomocy finansowej Stowarzyszenia z Akwizgranu (Aachen) dzieci mają prowadzone lekcje języka niemieckiego, oraz całoroczne dożywianie - to gościom z Aachen obecnym na pierwszym występie zaśpiewali dwie kolędy po niemiecku. Tymi swoimi umiejętnościami pochwalili się wczoraj też swym rodzicom. Dzieci w świetlicy środowiskowej pod okiem wykwalifikowanej nauczycielki a zarazem instruktorki harcerskiej są prowadzone metodami harcerskimi, ale sama RPH nie prowadzi na terenie Domu Harcerza działalności harcerskiej, To należy w Jeleniej Górze do hufców ZHP i ZHR. Dom Harcerza oprócz całorocznej świetlicy środowiskowej to także schronisko młodzieżowe "Druh" które przyjmuje zorganizowane grupy z różnych stron kraju i zagranicy. Przez wiele lat Dom Harcerza był miejscem zbiórek drużyny harcerek ze Stowarzyszenia "Zawisza" do czasu do kiedy ta organizacja działała w Jeleniej Górze.
~Wierny tylko Jemu 16-01-2010 12:45
Tytuł tego artykułu "Wciąż się rodzi..." wspaniale odzwierciedla realia polskiego ducha pustej religijności. Jezus się już dawno urodził, zmarł i zmartwychwstał, a my zatrzymujemy się na etapie narodzin i wzruszają nas ludowe piosenki, bo przypomina nam się dzieciństwo. A na emocjach (zmysłach) nikt nie zbudował silnych relacji z Bogiem. Tak więc kolędujmy dalej - od świąt do świąt, od niedzieli do niedzieli...
Joker 16-01-2010 16:32
Dolnoślązak ! "przyganiał kocioł garnkowi" - a jak już tyle wiesz to może poczytaj sobie jeszcze Savoir-vivre, ta książka jest bardzo przydatna takim jak Ty i tobie podobnym.
Joker 16-01-2010 16:42
*piipi* raz już kiedyś poprawiony mam nadzieję teraz napisać poprawnie - a więc, w tekście jest napisane "Wykonali też jedną kolędę niemiecką, a także jedną zwrotkę „Cichej Nocy” także w języku naszych zachodnich sąsiadów." - jak coś czytasz, to postaraj się jeszcze to zrozumieć zanim skomentujesz. I sorry za uszczypliwość.
~Idiotyzm , bzdura , oszustwo.... 17-01-2010 0:11
jak wyzej
~ 17-01-2010 14:59
Joker! To prawda. Do niektórych publikacji podchodzę emocjonalnie. Dobre maniery pozostawiam wówczas "manicurzystkom". Pozdrawiam. DOLNOŚLAZAk

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group