Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7261
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ważny wyrok ws. Dworu Czarne

Środa, 2 października 2019, 10:09
Aktualizacja: Sobota, 5 października 2019, 8:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ważny wyrok ws. Dworu Czarne
Fot. Przemek Kaczałko
W Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze zapadł kluczowy (choć jeszcze nieprawomocny) wyrok w sprawie ustalenia właściciela Dworu Czarne, który od lat jest przedmiotem sporu.
Sąd orzekł, że Dwór Czarne należy w rzeczywistości do Fundacji Kultury Ekologicznej - powiedział Andrzej Marchowski, który formalnie jest zarządcą przymusowym FKE.
To pierwszy krok, który spowodował, że wreszcie coś ruszyło. Do tej pory wszystkie rozprawy ciągnęły się, ponieważ druga strona mocno pracowała, aby przedłużać procesy w Jeleniej Górze i Wrocławiu, który toczy się z powództwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nie możemy się do końca cieszyć. Musimy poczekać 21 dni, aby wyrok się uprawomocnił, jeśli druga strona nie będzie się odwoływać - zastrzega A. Marchowski.

Przypomnijmy, Dwór Czarne został przekazany w formie darowizny przez Miasto Jelenia Góra na rzecz Fundacji Kultury Ekologicznej. Następnie obiekt przejęła kolejna organizacja pozarządowa.

Okazało się, że to było bezprawne przejęcie majątku i Dwór Czarne wraca do właściciela, czyli FKE - dodał A. Marchowski, który od 2014 roku jest zarządcą przymusowym FKE, ale od tego czasu nie mógł dysponować dworem, bowiem przez lata sprawy sądowe pozostawały bez rozstrzygnięcia.

Kolejna rozprawa toczy się we Wrocławiu.

Chodzi o unieważnienie wszystkich uchwał podjętych przez poprzedni zarząd, który w wyroku sądu został pozbawiony prawa zasiadania w zarządach. Kara obowiązuje do maja przyszłego roku. Tuż przed uprawomocnieniem tamtego wyroku karnego, były zarząd podjął uchwałę o likwidacji fundacji i powołał likwidatora. W związku z tym te uchwały też muszą być cofnięte i wtedy wróci wszystko do samego początku, a ja jako zarządca przymusowy będę mógł zarządzać fundacją i będzie ona mogła zacząć funkcjonować. Wówczas powołamy nowy zarząd, który będzie prowadzić fundację i będzie działać zgodnie ze statutem - dodał A. Marchowski.

Twoja reakcja na artykuł?

37
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
4
8%
Złości
6
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group