Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6924
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ważny certyfikat dla Mechanika

Wtorek, 28 czerwca 2016, 7:41
Aktualizacja: 7:45
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Ważny certyfikat dla Mechanika
Fot. ZST Mechanik
Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze od czterech lat wspiera i promuje idee sprawiedliwego handlu i edukacji globalnej. Za te działania placówka otrzymała – jako pierwsza na Dolnym Śląsku – certyfikat „Szkoły przyjaznej dla Sprawiedliwego Handlu”.

Przekazanie dyplomu odbyło się podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego . Certyfikat na ręce dyrektor Wandy Kozyry wręczył Piotr Antoniewicz z Fundacji Ekorozwoju z Wrocławia. W czasie przemówienia podziękował młodzieży i pracownikom szkoły za zaangażowanie na rzecz sprawiedliwego handlu, promowanie tego ruchu w środowisku szkolnym oraz na terenie Jeleniej Góry.

- Wypełnienie kryteriów koniecznych do przyznania certyfikatu polegało na promowaniu idei sprawiedliwego handlu na terenie szkoły poprzez zajęcia dla uczniów i rodziców, szkolenia rady pedagogicznej, organizowania konkursów, wystaw, projekcji filmów, spotkań z ciekawymi ludźmi – wyjaśniają przedstawiciele szkoły.

- W sklepiku szkolnym można było kupić produkty Fair Trade oraz napić się kawy oznaczonej tym znakiem. ZST „Mechanik” propagował sprawiedliwy handel także wśród mieszkańców miasta - przygotowano happeningi, degustację kawy oraz inne działania, dzięki którym jeleniogórzanie mieli możliwość zapoznania się z problemami, z jakimi borykają się kraje globalnego Południa. Działania prowadzone przez szkołę są częścią kampanii „Miasto przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu”, która przez ostatnich kilka lat prowadzona jest w Jeleniej Górze – dodają.
Gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group